Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2016, 15:02

Majesco Entertainment kończy z wydawaniem gier

Firma Majesco Entertainment, znana z wydania takich serii jak Cooking Mama, Zumba Fitness czy BloodRayne, kończy z rynkiem gier. W wyniku fuzji z PolarityTE przedsiębiorstwo skoncentruje się teraz na technologiach związanych z medycyną.

Trapiona od dłuższego czasu problemami finansowymi firma Majesco Entertainment postanowiła zakończyć swoją działalność związaną z produkcją i wydawaniem gier. Jest to wynik fuzji ze specjalizującym się w technologiach medycznych przedsiębiorstwem PolarityTE.

Majesco Entertainment kończy z wydawaniem gier - ilustracja #1

Majesco nie zachowa nawet swojej nazwy. Zamiast tego twór powstały z fuzji będzie funkcjonował jako Polarity. Prezesem mianowany został doktor Denver Young, czyli chirurg specjalizujący się w medycynie regeneracyjnej oraz operacjach rekonstrukcyjnych, który założył PolarityTE. Nowa firma skoncentruje się na rozwoju systemu umożliwiającego hodowanie i modyfikowanie tkanek w oparciu o próbki pobrane od pacjentów. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia testów klinicznych tej technologii.

Przypomnijmy, że Majesco założono w 1986 roku. Rozpoznawalność firmy mocno wzrosła w minionej dekadzie, kiedy to pod jej szyldem ukazały się takie tytuły jak Psychonauts czy seria BloodRayne. Duże inwestycje nie przyniosły jednak oczekiwanych zysków i około 2006 roku wydawca popadł w spore problemy finansowe. Ratunkiem okazało się postawienie na rynek casualowy, zwłaszcza na konsoli Wii, co zaowocowało takimi popularnymi cyklami jak Cooking Mama czy Zumba Fitness.

Niestety, Wii okazało się tymczasowym fenomenem i wraz ze śmiercią konsoli Majesco ponownie zaczęło mieć spore problemy z wypracowywaniem zysków. Na początku startu tej generacji konsol wydawca podjął jeszcze jedną próbę radykalnej zmiany swojej działalności poprzez całkowite odejście od gier pudełkowych i postawienie wyłącznie na dystrybucję elektroniczną pod marką Midnight City.

Ostatecznie ta próba nie zakończyła się sukcesem i efektem tego stało się porzucenie rynku gier. Ostatnimi produkcjami wydanymi przez Majesco pozostaną więc wypuszczona w tym roku odświeżona wersja A Boy and His Blob na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, oraz konsolowa edycja Gone Home.

  1. Oficjalna strona Majesco Entertainment