Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2016, 11:52

autor: Adrian Werner

A Mortician’s Tale - zapowiedziano grę o pracy w domu pogrzebowym

Studio Laundry Bear Games zapowiedziało projekt A Mortician’s Tale, czyli grę, w której wcielimy się w pracownicę zakładu pogrzebowego. Do naszych obowiązków należeć będzie m.in. preparowanie zwłok oraz kontakty z rodzinami zmarłych.

Lubimy, gdy deweloperzy podejmują się nietypowych tematyk. Najnowszym przykładem produkcji tego typu stała się zapowiedziana właśnie gra A Mortician’s Tale, która pozwoli zakosztować pracy w zakładzie pogrzebowym. Projekt zmierza wyłącznie na pecety i ma ukazać się wiosną przyszłego roku.

W A Mortician's Tale wcielimy się w dziewczynę imieniem Charlie, która niedawno skończyła kurs przygotowujący do pracy w zakładach pogrzebowych. Bohaterka szybko znajduje zatrudnienie w niewielkiej firmie rodziny Rose, gdzie zdobywa pierwsze doświadczenia zawodowe. Z czasem przedsiębiorstwo to zostaje wykupione przez potężną korporację, co prowadzi do znacznej zmiany warunków pracy i zapewnia nowe wyzwania.

Gra zrealizowana zostanie jako narracyjna przygodówka wzbogacona lekkimi elementami zręcznościowymi. Gracz będzie musiał rozmawiać z bliskimi zmarłych osób, poznawać ich historie i próbować ulżyć im w żałobie. Jednocześnie do naszych obowiązków należeć też ma preparowanie zwłok. W sumie w A Mortician's Tale znajdziemy osiem ciał i każde z nich będziemy musieli własnoręcznie przygotować do pogrzebu za pomocą autentycznych technik i narzędzi wykorzystywanych w tym fachu.

Celem autorów jest nie tylko dostarczenie ciekawej rozgrywki, ale również poszerzenie wiedzy graczy na temat pogrzebów i śmierci. Dlatego podczas zabawy poznamy realia pracy w tym fachu, jak również liczne informacje o współczesnym kształcie branży oraz zmianach, jakie czekają ją w przyszłości. Ponadto twórcy chcą zaprezentować bardziej pozytywne podejście do zagadnienia śmierci i złagodzić trochę strach, jaki wiele osób odczuwa przed nieuniknionym końcem swojej egzystencji.

A Mortician’s Tale powstaje w kanadyjskim studiu Laundry Bear Games. Warto na koniec wspomnieć, że twórcy uzyskali wsparcie finansowe zajmującej się promowaniem sztuki organizacji Ontario Arts Council.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

A Mortician's Tale

A Mortician's Tale