Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2016, 11:52

autor: Adrian Werner

A Mortician’s Tale - zapowiedziano grę o pracy w domu pogrzebowym

Studio Laundry Bear Games zapowiedziało projekt A Mortician’s Tale, czyli grę, w której wcielimy się w pracownicę zakładu pogrzebowego. Do naszych obowiązków należeć będzie m.in. preparowanie zwłok oraz kontakty z rodzinami zmarłych.

Lubimy, gdy deweloperzy podejmują się nietypowych tematyk. Najnowszym przykładem produkcji tego typu stała się zapowiedziana właśnie gra A Mortician’s Tale, która pozwoli zakosztować pracy w zakładzie pogrzebowym. Projekt zmierza wyłącznie na pecety i ma ukazać się wiosną przyszłego roku.

W A Mortician's Tale wcielimy się w dziewczynę imieniem Charlie, która niedawno skończyła kurs przygotowujący do pracy w zakładach pogrzebowych. Bohaterka szybko znajduje zatrudnienie w niewielkiej firmie rodziny Rose, gdzie zdobywa pierwsze doświadczenia zawodowe. Z czasem przedsiębiorstwo to zostaje wykupione przez potężną korporację, co prowadzi do znacznej zmiany warunków pracy i zapewnia nowe wyzwania.

Gra zrealizowana zostanie jako narracyjna przygodówka wzbogacona lekkimi elementami zręcznościowymi. Gracz będzie musiał rozmawiać z bliskimi zmarłych osób, poznawać ich historie i próbować ulżyć im w żałobie. Jednocześnie do naszych obowiązków należeć też ma preparowanie zwłok. W sumie w A Mortician's Tale znajdziemy osiem ciał i każde z nich będziemy musieli własnoręcznie przygotować do pogrzebu za pomocą autentycznych technik i narzędzi wykorzystywanych w tym fachu.

Celem autorów jest nie tylko dostarczenie ciekawej rozgrywki, ale również poszerzenie wiedzy graczy na temat pogrzebów i śmierci. Dlatego podczas zabawy poznamy realia pracy w tym fachu, jak również liczne informacje o współczesnym kształcie branży oraz zmianach, jakie czekają ją w przyszłości. Ponadto twórcy chcą zaprezentować bardziej pozytywne podejście do zagadnienia śmierci i złagodzić trochę strach, jaki wiele osób odczuwa przed nieuniknionym końcem swojej egzystencji.

A Mortician’s Tale powstaje w kanadyjskim studiu Laundry Bear Games. Warto na koniec wspomnieć, że twórcy uzyskali wsparcie finansowe zajmującej się promowaniem sztuki organizacji Ontario Arts Council.

  1. Oficjalna strona gry