Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 stycznia 2014, 12:25

autor: Adrian Werner

Magic: The Gathering zostanie zekranizowane przez wytwórnię 20th Century Fox

Wytwórnia filmowa 20th Century Fox poinformowała o zamiarze przeniesienia na srebrny ekran karcianki Magic: The Gathering. Firma ma ambicję stworzenia wysokobudżetowego cyklu kinowego, który popularnością dorówna takim seriom jak Harry Potter czy Władca Pierścieni.

Magic: The Gathering doczeka się ekranizacji. - Magic: The Gathering zostanie zekranizowane przez wytwórnię 20th Century Fox - wiadomość - 2014-01-14
Magic: The Gathering doczeka się ekranizacji.

Dzisiaj jest widocznie dobry dzień dla kinowych adaptacji słynnych gier. Pisaliśmy już o trwających pracach nad filmem Tekken: A Man Called X, a teraz wytwórnia 20th Century Fox pochwaliła się planami przeniesienia na srebrny ekran karcianki Magic: The Gathering. Producenci mają duże ambicje i chcą stworzyć cały cykl, który popularnością dorówna adaptacjom serii Harry Potter i Władca Pierścieni. Proces ekranizacji marki nadzoruje Simon Kinberg, który pełni tę samą rolę również przy seriach X-Men oraz Fantastic Four. W produkcję zaangażowani są także ludzie z wydających stołowy pierwowzorów firm Hasbro i Wizards of the Coast. Ma to zagwarantować zgodność efektu końcowego z materiałami źródłowymi.

Magic: The Gathering wydaje się bardzo dobrym kandydatem na filmową adaptację. Była to jedna z pierwszych kolekcjonerskich karcianek na rynku i do dzisiaj pozostaje zdecydowanie najpopularniejszą grą tego typu. Do tego, w przeciwieństwie do większości konkurencyjnych produkcji, może pochwalić się udaną linią fabularną, regularnie rozbudowywaną przez kolejne dodatki i edycje. Wydano również kilkadziesiąt powieści osadzonych w tym uniwersum, z których część ukazała się w Polsce nakładem firmy ISA.

Magic: The Gathering zostanie zekranizowane przez wytwórnię 20th Century Fox - ilustracja #2

Magic: The Gathering doczekało się wielu adaptacji na pecety i konsole. Z nich wszystkich najlepiej poradziło sobie Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers studia Stainless Games, które wiernie zrekonstruowało większość reguł i kart ze stołowego pierwowzoru. Gra zadebiutowała na konsoli Xbox 360 w 2009 roku i przez pierwsze dwa tygodnie od premiery była najpopularniejszym tytułem na usłudze Xbox Live. Rok później produkcja została przeniesiona na PC i PlayStation 3.

Sukces projektu sprawił, że twórcy rozpoczęli regularne wydawanie kolejnych odsłon. Przy Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2013 seria zadebiutowała na iPadach, a zeszłoroczna edycja 2014 była pierwszą, która ukazała się na smartfony i tablety z Androidem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.