Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2020, 11:56

autor: Aquma

„Ma się za artystę, bo wymyślił gry uczące zabijać" - kandydat na prezydenta USA o deweloperze

Kandydat na prezydenta USA i były wiceprezydent tego kraju - Joe Biden - w wywiadzie udzielonym gazecie New York Times nazwał jednego z twórców gier pracujących w Sillicon Valley „małym dziwakiem”, który „wymyślił gry, które uczą zabijać”.

Joe Biden krytycznie o twórcach gier. Źródło: Joebiden.com. - „Ma się za artystę, bo wymyślił gry uczące zabijać" - kandydat na prezydenta USA o deweloperze - wiadomość - 2020-01-20
Joe Biden krytycznie o twórcach gier. Źródło: Joebiden.com.

Były wiceprezydent, a obecnie jeden z kandydatów na stanowisko prezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej - Joe Biden - w wywiadzie udzielonym gazecie New York Times nazwał dewelopera gier wideo, który pracuje w Sillicon Valley „jednym z tych małych dziwaków”, który „wymyślił gry uczące zabijać ludzi”.

W pewnym momencie jeden z tych małych dziwaków siedzących przy stole, który był multimilionerem - prawie miliarderem - powiedział mi, że jest artystą, ponieważ potrafił wymyślić gry uczące zabijać ludzi - stwierdził Joe Biden wspominając prace nad tzw. Communications Decency Act, czyli prawem mającym uregulować kwestię własności intelektualnej artystów w kontekście Internetu i platform takich, jak choćby YouTube.

Kandydat na prezydenta USA jest zdania, że w postawie gigantów technologicznych jest bardzo dużo buty i arogancji - prezesi tych firm są przekonani, że są one motorem rozwoju kraju, choć w mniemaniu Joe Bidena nie jest to wcale tak jednoznaczne.

Warto odnotować, że omawianemu politykowi w przeszłości zdarzało się już przyjmować stanowisko krytyczne wobec gier wideo - w ten czy inny sposób łączył je z aktami przemocy, do których często dochodzi w Stanach Zjednoczonych (choć warto odnotować, że nigdy nie zrobił tego bezpośrednio). W styczniu 2013 roku zasugerował, że ludzie „nie powinni bać się faktów”, jeśli badania dowiodą związek pomiędzy grami i strzelaninami. Kilka miesięcy później zasugerował też, że nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań, by nałożyć specjalny podatek na twórców brutalnych gier, z którego dochody byłyby przekazywane ofiarom przemocy.

Należy przypomnieć, że do dziś żadne szanowane badanie nie potwierdziło związku pomiędzy oglądaniem brutalnych filmów / graniem w gry wideo i skłonnością do przemocy.

  1. Joe Biden for President - strona oficjalna
  2. The New York Times - strona oficjalna
  3. Gracz na kozetce – jak gry działają na psychikę?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.