Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2021, 11:23

autor: Karol Laska

Lupin rządzi na Netfliksie w Polsce i na świecie, to niespodziewany sukces

Francuski serial oryginalny Netfliksa pod tytułem Lupin cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych i w Polsce, ale i na całym świecie. Z sukcesu dumny jest jeden z aktorów, Omar Sy.

LUPIN:
  1. serial kryminalny z udziałem Omara Sy, reżyserowany przez Louisa Leterriera;
  2. nowy hit Netfliksa, bijący rekordy popularności w Polsce i na świecie;
  3. pierwszy francuski serial oryginalny Netfliksa, który osiągnął sukces międzynarodowy.

Netflix zyskał właśnie nowy międzynarodowy hit pokroju Gambitu królowej i Bridgertonów – tym razem jednak nie pochodzi on z Ameryki. Serca widzów na całym globie podbiła pięcioodcinkowa produkcja francuska pod tytułem Lupin.

Dzieło opowiada historię Assany Diopa, czyli „złodzieja dżentelmena”, który wyrównuje rachunki związane z niesprawiedliwym osądzeniem jego ojca o przestępstwo. W roli głównej występuje Omar Sy, czyli jeden z najpopularniejszych francuskich aktorów, znany przede wszystkim z uwielbianych przez publikę Nietykalnych. Za kamerą stanął reżyser Iluzji, Transportera czy Ciemnego kryształu: Czasu Buntu – Louis Leterrier.

Wciągająca historia, atrakcyjna realizacja i charyzmatyczny protagonista wystarczyły, aby Lupin szturmem podbił Netfliksa. Dzieło najpierw było numer 1 pod względem popularności w USA, ale po czasie stało się największym hitem zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W serwisie Fix Patrol możemy nawet przyjrzeć się bliżej statystykom, a te najlepiej ilustrują pozycję Lupina.

Źródło: Fix Patrol - Lupin rządzi na Netfliksie w Polsce i na świecie, to niespodziewany sukces - wiadomość - 2021-01-21
Źródło: Fix Patrol

Dumy związanej z sukcesem produkcji nie kryje Omar Sy. Opublikował on Twitterze podziękowania dla fanów i poinformował, że Lupin to pierwszy francuski serial oryginalny Netflixa, któremu udało się wykręcić tak imponujący wynik oglądalności na arenie międzynarodowej. Wcześniej informowaliśmy, że przewidywano odpalenie serialu na 70 milionach kont w 28 dni – granica ta została jednak przekroczona o wiele szybciej, bo w niecałe 2 tygodnie. 2. sezon to tylko kwestia czasu? Na to wygląda.