Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2021, 19:42

autor: Iltutmiś

Lost in Random - zwiastun i nowe informacje z EA Play Live

Lost in Random to nadchodząca przygodowa gra akcji o wyjątkowej grafice przypominającej tę z My Little Nightmares czy Alice: Madness Returns. Podczas dzisiejszego pokazu EA Play Live zobaczyliśmy nowy zwiastun i poznaliśmy szczegóły dotyczące rozgrywki oraz fabuły.

W SKRÓCIE:
  • Premiera Lost in Random odbędzie się 10 września 2021 roku.
  • Wyjątkowa oprawa graficzna i dźwiękowa gry przypomina rozwiązania z Alice: Madness Returns z 2011 roku.
  • Od dzisiaj grę można zamówić przedpremierowo.

Jeśli pamiętacie Alice: Madness Returns z 2011 roku, to powyższa gra może wydać się znajoma. Dzisiaj podczas EA Play Live 2021 studio Zoink przedstawiło kolejne informacje na temat swojej najnowszej produkcji Lost in Random. Podobnie jak Fe, kolejna gra szwedzkiego studia opublikowana zostanie w ramach EA Originals.

Lost in Random to przygodowa gra akcji, która przypomina połączenie wspomnianej gry Alice: Madness Returns z Dicey Dungeons. W grze poznamy historię dwóch sióstr Even i Odd oraz konsekwencji ich spotkania z nikczemną królową Kingdom of Random. Włości złej królowej przemierzać będziemy wraz z Even, której towarzyszyć będzie Dicey – ożywiona kostka do gry pomagająca nam w walce.

Lost in Random - zwiastun i nowe informacje z EA Play Live - ilustracja #1

Jeśli o walce mowa, to ta w grze będzie wyjątkowa. Czeka nas połączenie szybkiej i wybuchowej walki bronią białą oraz dystansową z bardziej taktycznym wykorzystaniem mocy sześciennego kompana, uruchamianych za pomocą zdobywanych podczas przygody kart umiejętności.

Podczas rozgrywki zbierać będziemy monety, którymi odblokujemy u Even nowe ataki, umiejętności i inne aspekty pomocne w starciach. Bohaterka wyposażona będzie w procę czy magiczny łuk, przy pomocy których zaatakuje wrogów lub zbierze kostki energii służące do ładowania umiejętności Diceya, który towarzyszyć nam będzie w zabawie niczym Companion Cube z Portala.

Dicey będzie wyposażony w wachlarz umiejętności, choćby takich jak zamiana w tykającą bombę zdolną wysadzić naszych wrogów, czy wygenerowanie pola chroniącego bohaterkę przed atakami przeciwników. W grze będziemy mogli stawiać pułapki, rzucać klątwy i uczestniczyć w potyczkach na arenach przypominających wielkie gry planszowe. Akcja produkcji będzie w części uzależniona od różnych losowych okoliczności.

Lost in Random - zwiastun i nowe informacje z EA Play Live - ilustracja #2

Świat Lost in Random to podzielone na sześć krain baśniowe miejsce, pełne tajemniczych postaci i wyjątkowych lokacji. Królowa, niczym Królowa Kier z Alicji w Krainie Czarów, panuje nad bajkowym królestwem, które skrywa wiele sekretów. Kingdom of Random to mroczny świat, w którym na bohaterów czeka wiele niespodzianek i niebezpieczeństw.

Lost in Random - zwiastun i nowe informacje z EA Play Live - ilustracja #3

Za produkcję odpowiada studio Zoink, wielokrotnie nagradzany szwedzki deweloper gier wideo. Gry Szwedów skupiają się na snuciu historii, wyjątkowej oprawie graficznej i zaskakujących pomysłach. Zoink nie ogranicza się do jednego, wąskiego gatunku; ich dotychczasowe produkcje to choćby mistyczny Fe, gra przygodowa Flipping Death, absurdalna platformówka Stick it to The Man! czy emocjonalna historia VR Ghost Giant.

Kiedy zaczynaliśmy ten projekt, wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć baśń, która będzie nieco mroczniejsza niż to, co robiliśmy w przeszłości; skończyliśmy na rysowaniu różnych postaci i koncepcji, ale dopiero kiedy pojawił się obraz dziewczyny i jej kości [do gry], wiedzieliśmy, że jest [przed nami] coś więcej do odkrycia.

Trudnym aspektem, z którym musieliśmy sobie poradzić, było określenie, jak będzie wyglądała rozgrywka - chcieliśmy, aby temat i zabawa kręciły się wokół kości, ale musieliśmy rozważyć, co jest zbyt losowe, a co wystarczająco losowe. Czujemy, że wszystko wyrosło bardzo naturalnie z tego głównego pomysłu - powiedział Olov Redmalm, dyrektor kreatywny i główny scenarzysta Lost in Random.

Przygotujcie się na zanurzenie w okraszonej niezliczonymi przygodami fabule Lost in Random, która 10 września 2021 roku zadebiutuje na całym świecie. Natomiast od dzisiaj grę można zamówić w ramach pre-orderu. Gra będzie dostępna na PC, Xboksie One, Xboksie Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.