Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2010, 07:59

autor: Adrian Werner

Lodowe Ilum kolejną planetą, którą zwiedzimy w Star Wars: The Old Republic

BioWare ujawniło kolejną lokację, którą będziemy mogli zwiedzić w Star Wars: The Old Republic. Okazała się nią planeta Ilum, czyli miejsce skąd pochodzą kryształy wykorzystywane do budowy mieczy świetlnych.

BioWare ujawniło kolejną lokację, którą będziemy mogli zwiedzić w Star Wars: The Old Republic. Okazała się nią planeta Ilum, czyli miejsce skąd pochodzą kryształy wykorzystywane do budowy mieczy świetlnych.

Lodowe Ilum kolejną planetą, którą zwiedzimy w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

Przez stulecia nikt nie eksploatował wyjątkowo bogatych złóż przeróżnych minerałów znajdujących się na małej lodowej planecie Ilum. To rycerze Jedi jako pierwsi odkryli jej potencjał, gdy okazało się, że lokalnie występujące kryształy Adegan nadają się wręcz idealnie do zastosowania w mieczach świetlnych. Bezlitosne warunki klimatyczne i dzikie bestie zamieszkujące tę planetę spowodowały, że wielu z pielgrzymujących na Ilum Jedi straciło życie nim zdołali skonstruować własne miecze.

By zapewnić swoim członkom schronienie Zakon utworzył na planecie sieć małych enklaw i świątyń. Z czasem wyprawa na Ilum stała się rytuałem, przez który przechodziło większość Jedi pragnących złożyć dla siebie nowe miecze świetlne. Jednocześnie wielu starych mistrzów wybrało tę właśnie planetę jako miejsce swoich długotrwałych medytacji.

Lodowe Ilum kolejną planetą, którą zwiedzimy w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #2
Lodowe Ilum kolejną planetą, którą zwiedzimy w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #3

Niestety, dziś Ilum nie należy do najspokojniejszych miejsc. W niewyjaśnionych okolicznościach Imperium Sith poznało lokalizację planety i przeprowadziło potężną inwazję masakrując niewielkie siły Jedi stacjonujące na powierzchni. Zakon był zdruzgotany utratą świętego dla jego członków miejsca, ale wszystkie siły Republiki są obecnie zaangażowane w inne konflikty i kontratak nie jest po prostu możliwy.

Ostatnie doniesienia wskazują jednak, że Sithowie zainteresowali się Ilum nie tylko po to, by pozyskiwać kryształy do własnych mieczy świetlnych. Ogrom zainwestowanych przez Imperium środków sprawia, że władze Republiki zaczynają się zastanawiać czy przypadkiem planeta nie kryje jakiś innych cennych sekretów. Możliwe, że oddanie kontroli nad Ilum było olbrzymim błędem, który w przyszłości będzie mieć straszne konsekwencje.

Lodowe Ilum kolejną planetą, którą zwiedzimy w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #4
Lodowe Ilum kolejną planetą, którą zwiedzimy w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #5
Lodowe Ilum kolejną planetą, którą zwiedzimy w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #6

Z miesiąca na miesiąc lista lokacji, które będzie można odwiedzić w Star Wars: The Old Republic coraz bardziej się wydłuża. Biorąc pod uwagę jak olbrzymia ilość pracy jest potrzebna, by stworzyć grę o tak bogatej zawartości nikogo nie powinno dziwić, że będzie to najdroższy projekt w historii Electronic Arts. Na oficjalnej stronie tradycyjnie można obejrzeć krótki filmik prezentujący uroki Ilum Przypomnijmy, że to już szesnasty świat, którego obecność w The Old Republic potwierdziło BioWare. Pozostałe to:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic