Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2015, 14:08

autor: Pirlond

Lista najlepiej zarabiających youtuberów. Liderem - PewDiePie

Prowadzenie własnego kanału w serwisie YouTube już dawno ze zwykłego hobby przerodziło się w sposób na niezły biznes. Dowód? Opublikowane przez Forbesa zestawienie najlepiej zarabiających youtuberów na przełomie 2014 i 2015 roku. Co ciekawe, na czele listy znalazło się dwóch graczy.

Kto jest najlepiej zarabiającym youtuberem? - Lista najlepiej zarabiających youtuberów. Liderem - PewDiePie - wiadomość - 2015-10-15
Kto jest najlepiej zarabiającym youtuberem?

Czasy się zmieniają. Internet w wielu obszarach zaczyna wypierać telewizję, a gwiazdy YouTube’a są niekiedy bardziej popularne niż celebryci ze srebrnego ekranu. Zauważyła to redakcja biznesowego magazynu Forbes, która przygotowała pierwsze w historii pisma zestawienie dziesięciu najlepiej zarabiających youtuberów w okresie pomiędzy 2 czerwca 2014 a 1 czerwca 2015. Opracowana przez dziennikarzy lista pokazuje, że prowadzenie własnego kanału w sieci może być nie tylko przyjemnym hobby, ale także niezłym sposobem na życie. Wystarczy wspomnieć, że profile osób znajdujących się ex aequo na trzech ostatnich miejscach wygenerowały po 2,5 miliona dolarów. Sporo. Znamiennym jest fakt, że najbardziej popularnymi treściami na YouTubie wydają się być przy tym gry.

Skąd ten wniosek? Na liście znalazło się bowiem aż dwóch graczy. Na fotelu lidera zasiadł Felix Kjellberg, internautom znany lepiej jako PewDiePie. To prawdziwa legenda wśród miłośników wirtualnej rozrywki – jego filmiki, na których gra w najnowsze produkcje opowiadając przy tym o nich, wyświetlane są codziennie po kilkaset tysięcy razy, a należący do niego kanał ma prawie 40 milionów subskrybentów. Przełożyło się to oczywiście na wyniki finansowe – w ciągu dwunastu miesięcy zarobił bowiem aż 12 milionów dolarów.

PewDiePie zarobił aż 12 milionów dolarów. - Lista najlepiej zarabiających youtuberów. Liderem - PewDiePie - wiadomość - 2015-10-15
PewDiePie zarobił aż 12 milionów dolarów.

Natomiast na piątym miejscu zestawienia znalazł się Olajide Olatunji, który w internecie posługuje się pseudonimem KSI. Podobnie jak w przypadku PewDiePie, na jego kanale można zobaczyć gameplaye opatrzone komentarzem. Swoją drogą, kręcenie filmików poświęconych grom było zaledwie wstępem do kariery muzyka – jakiś czas temu nagrał singiel Lamborghini, który w kwietniu uplasował się na 30. miejscu brytyjskiej listy przebojów. Pomiędzy 2 czerwca 2014 a 1 czerwca 2015 dzięki swojemu profilowi na YouTubie zarobił 4,5 miliona dolarów.

Lista dziesięciu najlepiej zarabiających youtuberów (2 czerwca 2014 – 1 czerwca 2015):

1.

PewDiePie

12 milionów dolarów

2.

Smosh

8,5 miliona dolarów

2.

Fine Brothers

8,5 miliona dolarów

4.

Lindsey Stirling

6 milionów dolarów

5.

Rhett & Link

4,5 miliona dolarów

5.

KSI

4,5 miliona dolarów

7.

Michelle Phan

3 miliony dolarów

8.

Lilly Singh

2,5 miliona dolarów

8.

Roman Atwood

2,5 miliona dolarów

8.

Rosanna Pansino

2,5 miliona dolarów