Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2017, 13:06

Lethis: Daring Discoverers - nadchodzi steampunkowa przygodówka o eksplorowaniu obcych planet

Zespół Triskell Interactive zapowiedział grę Lethis: Daring Discoverers. Będzie to steampunkowa przygodówka, w której udamy się eksplorować obce planety. Produkcja trafi w przyszłym miesiącu na pecety.

Gra ukaże się w przyszłym miesiącu. - Lethis: Daring Discoverers - nadchodzi steampunkowa przygodówka o eksplorowaniu obcych planet - wiadomość - 2017-04-29
Gra ukaże się w przyszłym miesiącu.
LETHIS: DARING DISCOVERERS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Triskell Interactive
  2. Gatunek: przygodówka
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: maj 2017 r.

Dwa lata temu niezależne studio Triskell Interactive zadebiutowało grą Lethis: Path of Progress, czyli strategią ekonomiczną o budowie steampunkowego miasta. Teraz autorzy zapowiedzieli swoją drugą produkcję, zatytułowaną Lethis: Daring Discoverers. Osadzona ona będzie w tym samym uniwersum, ale tym razem otrzymamy przygodówkę traktującą o eksplorowaniu obcych planet.

Gra ponownie przeniesie nas do fantastycznej wersji epoki wiktoriańskiej. Rozwój technologii w tym świecie osiągnął już taki poziom, że możliwa stała się konstrukcja wielkich dział mogących wystrzeliwać kapsuły załogowe na inne planety. My wcielimy się w śmiałka biorącego udział w takich ekspedycjach.

Na początku rozgrywki wybierzemy jedną z pięciu postaci, posiadających unikalne biografie, charaktery, umiejętności oraz ekwipunek. Będziemy mogli wcielić się m.in. w uzbrojoną w strzelbę staruszkę imieniem Monique, mechanika Gilberta, piratkę Rose, naukowca Rutherforda oraz dawnego woźnego Akademii kosmicznej Bertranda, który na skutek wypadku zyskał 22 klony samego siebie.

Gra zaoferuje pokaźny zestaw obcych planet, posiadających unikalne warunki, roślinność i zwierzęta. Podczas zabawy będziemy musieli eksplorować te światy, podejmować trudne decyzje, nawiązywać kontakty z obcymi rasami, walczyć z wrogami oraz rozwiązywać zagadki logiczne. Gracz zmuszony zostanie także do tworzenia dzienników z zapisami dokonanych odkryć. Ponadto istotną rolę odegra odnajdywanie artefaktów zapewniających dostęp do specjalnych mocy i nowych technologii.

Lethis: Daring Discoverers zmierza wyłącznie na pecety. Na premierę nie będziemy musieli czekać długo, gdyż ma ona nastąpić w maju tego roku.

  1. Oficjalna strona gry