Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2012, 22:10

autor: Łosiu

Legends of Dawn i słowiańscy bogowie na PC jeszcze w tym roku

Zimą na półki sklepów w Wielkiej Brytanii trafi Legends of Dawn, chorwackiego studia Dreamatix. Poza tą informacją studio udostępniło nową porcję obrazków i filmik przedstawiający rozgrywkę, które możecie obejrzeć poniżej.

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Legends of Dawn. Dystrybutor gry, UIG Entertainment, poinformował, że zapowiadany od czterech lat action-RPG trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Gra powinna zainteresować miłośników wciąż mało popularnej w Polsce, rodzimej mitologii.

Legends of Dawn i słowiańscy bogowie na PC jeszcze w tym roku - ilustracja #1

W grze natkniemy się na ponad 150 rodzajów bestii. Twórcy zadbali o sugestywne lokacje. Na ogromnym kontynencie przemierzać będziemy lochy, jaskinie, krypty, mauzolea i katakumby. Obszar będzie dofczytywać się na bieżąco, zatem w trakcie rozgrywki nie zobaczymy żadnego ekranu ładowania. Ciekawie sprawa wygląda ze sztuczną inteligencją. Autorzy obiecują, że zachowanie NPC-ów i potworów będzie uzależnione między innymi od pory dnia i pogody.

Postać wybierzemy spośród pięciu ras. Poza standardowymi dla gatunku ludźmi, elfami i krasnoludami będziemy mogli zagrać jako wodny Danianin i starożytny, złowrogi Rizar. Co ciekawe, tworząc uniwersum gry, chorwackie studio czerpało także z rodzimej, słowiańskiej mitologii. Bóstwami w panteonie świata Narr są zatem Perun, Weles i Swaróg.

Legends of Dawn po raz pierwszy zapowiedziano w 2008 roku. Twórcy opisują grę jako unikalną przygodę RPG w mrocznym świecie fantasy, połączoną z dynamicznym systemem questów i otwartym światem. Zwiedzając go mamy zobaczyć zachwycające otoczenie i poznać chwytającą za gardło nieliniową fabułę. Zgodnie z obietnicami twórców, rozgrywka przypadnie do gustu zarówno starym wyjadaczom, jak i graczom, którzy do tej pory stronili od RPG-ów. Czy tak będzie faktycznie, przekonamy się przed świętami.

Legends of Dawn i słowiańscy bogowie na PC jeszcze w tym roku - ilustracja #2
Kapliczka bogini związanej z naturą?
Legends of Dawn i słowiańscy bogowie na PC jeszcze w tym roku - ilustracja #3
Ta lokacja ma zapewne wiele wspólnego z jakimś solarnym bóstwem.
Legends of Dawn i słowiańscy bogowie na PC jeszcze w tym roku - ilustracja #4
Wzgórza Soraia.
Legends of Dawn i słowiańscy bogowie na PC jeszcze w tym roku - ilustracja #5
Miasto Recea.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Legends Of Dawn

Legends Of Dawn