Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2013, 18:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Legend of Grimrock II na pierwszym screenie

Na oficjalnej stronie gry Legend of Grimrock opublikowano pierwszy screen z kontynuacji zeszłorocznej gry cRPG. Podzielono się także opowieścią o wstępnych projektach "dwójki".

Twórcy ze studia Almost Human Games opublikowali pierwszy screen z gry Legend of Grimrock II. Prace nad kontynuacją jednej z najlepszych gier niezależnych zeszłego roku trwają już od jakiegoś czasu. Teraz możemy zobaczyć pierwsze efekty.

Pierwszy screen z gry Legend of Grimrock II.

Kilka dni temu na oficjalnej stronie gry zamieszczono wpis dotyczący wstępnych prac nad „dwójką”. Można się z niego dowiedzieć chociażby o tym, że powstało wiele projektów i przynajmniej trzy zarysy fabuły. Jednym z pomysłów było podróżowanie po całym Northern Realms (świat gry). Stworzono już nawet mapę z miastami i wioskami, twórcy strasznie cieszyli się z tej idei. Szybko jednak okazało się, że ogólny czar Legend of Grimrock by prysł, ponieważ podróżowanie po wielu zróżnicowanych lokacjach, nie jest tym samym, co zwiedzanie jednego lochu. Przyznano, że taka gra jest oczywiście możliwa do zrobienia, ale nie miałoby to wiele wspólnego z LoG.

Gra Legend of Grimrock II została oficjalnie zapowiedziana w zeszłym miesiącu. Tytuł będzie kontynuacją ciepło przyjętego dungeon crawlera z zeszłego roku. „Jedynka” zebrała pozytywne recenzje na całym świecie (średnia 82 w serwisie Metacritic), w tym i u nas, gdzie Krystian przyznał jej 8 punktów w 10 stopniowej skali.

Mapa świata ze wstępnego projektu Legend of Grimrock II.