Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2013, 17:40

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Might & Magic X Legacy – kilkuminutowy gameplay z targów PAX East

W sieci pojawił się kilkuminutowy zapis z rozgrywki pochodzący z dziesiątej odsłony Might & Magic, którą oficjalnie zapowiedziano w ubiegłym tygodniu. Na filmie zobaczymy eksplorację powierzchni oraz walkę w podziemiach.

Ostatnia odsłona cyklu pojawiła się w 2002 roku

Chociaż amerykańskie targi PAX East zakończyły się w niedzielę to nadal pojawiają się nowe materiały pochodzące z tej imprezy. Jedynym z nich jest kilkuminutowy zapis z rozgrywki, pochodzący z zapowiedzianego kilka dni temu Might & Magic X Legacy. Klip, który nagrany został przez załogę niemieckiego czasopisma PC Games, pokazuje nam jak przebiega zabawa z tytułem.

Tak jak zapowiedziało to Ubisoft, Legacy będzie powrotem do korzeni gatunku i serii, ale film po raz kolejny udowadnia, że nie chodzi tu o jej najnowsze części. Jak wyraźnie widać, gracze nie będą mogli swobodnie przemierzać świata Ashan. Nawet pod otwartym niebem poruszamy się po niewidzialnej siatce pól, mając przy tym do dyspozycji jedynie cztery kierunki ruchu. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, cały czas kontrolując czteroosobową drużynę przedstawioną w postaci portretów umieszczonych na dolnym pasku interfejsu. Zarejestrowany fragment gameplayu pokazuje nam kilka spotkań z przeciwnikami, z którymi grający rozprawia się na różne sposoby – wykorzystując magię lub walcząc wręcz. Poza tym, zobaczymy też dość prosty ekran umiejętności oraz ekwipunku.

Might & Magic X: Legacy pojawi się jeszcze w tym roku na komputerach PC. Producenci zapowiadają, że przygotowana na jego potrzeby kampania singleplayer zapewni około 25 godzin rozgrywki.

  1. Might & Magic X Legacy – strona oficjalna