Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2014, 11:52

autor: Góral

League of Legends - twórcy szykują zmiany w dżungli

Deweloperzy League of Legends, jednej z najpopularniejszych gier free-to-play, opowiedzieli na oficjalnej stronie o zmianach, jakich doczeka się dżungla. Twórcy planują rozprawić się z problemami, które czekają na rozwiązanie od kilku sezonów.

League of Legends - twórcy szykują zmiany w dżungli - ilustracja #1

Pracownicy studia Riot Games wyjawili we wpisie na oficjalnej stronie gry League of Legends informacje o planowanych usprawnieniach dżungli. Zapewniono, że w przeciwieństwie do wcześniejszych zmian, tym razem działania zakrojone są na szerszą skalę i „zajmą się problemami, które czekają od kilku sezonów”. We wstępie wyjaśniono, że:

„Aktualnie niewielka liczba optymalnych dżunglerów skierowała drużyny w stronę niewielkiej liczby strategii, więc w 2015 roku chcemy się skupić na tym, aby umożliwić graczom korzystanie z dżunglerów, których lubią, i dobre wpasowanie się w strategię drużyny.”

Oznacza to, że w przyszłym roku dżungla zostanie przebudowana, by „wzmacniać i reagować na różne działania podejmowane przez dżunglerów”. Niewielkie modyfikacje sprawią, że deweloperzy nie będą musieli zmieniać bohaterów i przedmiotów, co wcześniej wywoływało problemy z równowagą. To jednak nie koniec nowinek. Twórcy testują różne zmiany, wśród nich zmienienie niektórych atrybutów.

„Obecna dżungla sprzyja szybkim dżunglerom, którzy utrzymują się dzięki dużej sile. Naszym pierwszym celem jest zrównoważenie tego w kierunku innych atrybutów, takich jak zdolność do utrzymania się czy redukcja obrażeń, aby otworzyć więcej możliwości dżunglowania” – napisano w opublikowanej wiadomości.

W kolejnym akapicie ogólnikowo opisano nagrody z obozów, zapewniające dżunglerom narzędzia, które przydadzą się w różnych sytuacjach. Wspomniano również o obozie Wędrującego Kraba. Za jego pokonanie otrzyma się „bąbel dający wizję oraz kaplicę prędkości, która mieści się koło Barona lub Smoka i zwiększa prędkość ruchu poza walką”, co ma być zachętą do pościgów za stworem, przeradzających się w potyczki kilku graczy, co wpłynie z kolei na całą drużynę.

Pojawią się również całkowicie nowe przedmioty do dżunglowania (Ostrze Prześladowcy, Nóż Kłusownika, Szabla Zwadźcy, Pochodnia Zwiadowcy), które mają pasować do każdej roli. Dodatkowo Maczeta Łowcy doczeka się zmian w zadawaniu obrażeń i utrzymywaniu bohatera przy życiu.

Zaznaczono jednocześnie, że wszystkie nowinki są obecnie testowane i niekoniecznie muszą wejść w życie.