Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2019, 09:37

League of Legends - twórcy nie chcą tematów politycznych w trakcie zawodów

Studio Riot Games wystosowało do fanów oświadczenie, w którym zaleca unikanie tematów politycznych podczas rozgrywek w League of Legends. Zespół chce uniknąć powtórki z afery związanej z protestami w Hongkongu, z jaką musi radzić sobie obecnie zespół Blizzard Entertainment.

Riot Games chce, aby League of Legends pozostało przestrzenią wolną od polityki. - League of Legends - twórcy nie chcą tematów politycznych w trakcie zawodów - wiadomość - 2019-10-13
Riot Games chce, aby League of Legends pozostało przestrzenią wolną od polityki.

W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem w branży była bez wątpienia afera związana z rozgrywkami Hearthstone Grandmasters. W ich trakcie studio Blizzard Entertainment ukarało gracza, który w wywiadzie po wygranym meczu wsparł protesty w Hongkongu. Zespół Riot Games chce uniknąć podobnych kontrowersji i dlatego wystosował do fanów oficjalne oświadczenie, w którym podkreśla, że podczas rozgrywek e-sportowych League of Legends zawodnicy oraz komentatorzy mają skoncentrować się na zawodach, a nie na tematach politycznych i światopoglądowych.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że „wrażliwe tematy”, takie jak polityka czy religia, najczęściej są pełne niuansów, które ciężko właściwie przekazać podczas transmisji e-sportowych rozgrywek. Riot Games nie wspomniało jednak o ewentualnych karach za zignorowanie tych zaleceń.

Deweloper podkreśla, że część jego pracowników i fanów przebywa w miejscach, które obecnie nie należą do spokojnych (wymieniony został właśnie Hongkong), a poruszanie takich kwestii w trakcie zawodów mogłoby sprowadzić zagrożenie na tych ludzi.

Próba uniknięcia sytuacji, w jakiej znalazło się studio Blizzard Entertainment, nie dziwi. Riot Games nie ma tutaj zresztą zbyt dużego wyboru. Zespół jest bowiem w całości własnością chińskiej korporacji Tencent.

Powstaje pytanie, czy apele Riot Games do społeczności odniosą skutek. Warto przypomnieć, że w zeszłym tygodniu wystartowały mistrzostwa świata w League of Legends. Sytuacja z Blizzardem mocno zdenerwowała wielu graczy, więc nietrudno wyobrazić, że w trakcie zawodów LoL ktoś może zechcieć zademonstrować swoją niechęć do działań Komunistycznej Partii Chin.

  1. Oficjalna strona internetowa gry League of Legends
  2. Oficjalna strona internetowa rozgrywek e-sportowych League of Legends