Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2013, 12:24

autor: Hed

League of Legends – ćwierfinały za nami, znamy pary półfinałowe

SK Telecom T1 i Royal Club to kolejni półfinaliści mistrzostw świata trzeciego sezonu League of Legends, w których pula nagród wynosi 2 miliony dolarów. Mecze półfinałowe odbędą się w sobotę.

Znamy półfinalistów mistrzostw trzeciego sezonu League of Legends. - League of Legends – ćwierfinały za nami, znamy pary półfinałowe - wiadomość - 2013-09-25
Znamy półfinalistów mistrzostw trzeciego sezonu League of Legends.

Drużyny SK Telecom T1 i Royal Club przeszły do półfinału mistrzostw trzeciego sezonu League of Legends. Pierwsza z nich pokonała w ćwierćfinale zawodników z Gamania Bears, druga rozgromiła zespół OMG. Półfinałowe mecze odbędą się w sobotę i zagrają w nich także NaJin Black Sword oraz Fnatic. Najlepsi zawodnicy w League of Legends walczą o nagrody, których łączna wartość wynosi aż 2 miliony dolarów. Wielki finał zaplanowano na 10 października.

W dzisiejszych meczach ćwierćfinałowych stanęły naprzeciwko siebie drużyny Gamania Bears oraz SK Telecom T1. Zawodnicy z Gamania Bears próbowali różnych taktyk w obu meczach, ale musieli uznać wyższość Koreańczyków, którzy grali ostrożnie i stopniowo budowali swoją przewagę, jednocześnie odnosząc sukcesy w większości części mapy. Dzięki pewnej grze drużynowej SK Telecom T1 wygrał oba starcia i zapewnił sobie miejsce w półfinale.

W ćwierćfinale zmierzyły się też dwie chińskie drużyny OMG i Royal Club, które mają ciekawą historię spotkań – w chińskim finale pierwsza z nich przegrała trzy mecze. Zawodnicy z Royal Club byli więc zdecydowanymi faworytami i potwierdzili swoją klasę. Naturalnie nie było to łatwe, bo w obu meczach sytuacja zmieniała się często. Royal Club wygrało dwa spotkania dzięki umiejętnościom poszczególnych zawodników i lepszemu zgraniu drużynowemu.

Przed nami półfinały mistrzostw, które odbędą się 28 września – o 5:00 rano i 21:00 wieczorem naszego czasu. Finał zaplanowano na 10 października. Przypominamy, że wszystkie mecze są transmitowane w serwisach YouTube lub Twitch.

  1. Oficjalna strona mistrzostw League of Legends

Harmonogram meczów

  1. 28 września, 5:00 – półfinały (Najin Black Sword vs SK Telecom T1)
  2. 28 września, 21:00 – półfinały (Fnatic vs Royal Club)
  3. 10 październia, 5:00 - finały

League of Legends – któż nie słyszał tej nazwy. Produkcja studia Riot Games zdobyła olbrzymią popularność i stała się jedną z najważniejszych dyscyplin esportowych. Gra zasłużyła na to tym, że jest dostępna w systemie free-to-play i ma ciekawą mechanikę rozgrywki. W meczach spotykają się dwie drużyny złożone z herosów i wspierane automatycznymi jednostkami. Więcej na temat League of Legends dowiecie się z naszych materiałów wideo.