Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 19:12

autor: Adrian Werner

Layers of Fear - horror o obłąkanym malarzu najnowszym projektem studia Bloober Team

Rodzime studio Bloober Team zapowiedziało grę Layers of Fear, czyli horror, w którym wcielimy się w obłąkanego malarza, którego choroba psychiczna wypacza postrzeganą przez niego rzeczywistość.

LAYERS OF FEAR W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Bloober Team
  • Platforma: PC
  • Gatunek: przygodówka/horror
  • Data premiery: 27 sierpnia 2015 r.

Polskie studio Bloober Team zapowiedziało swój następny projekt. Okazał się nim psychodeliczny horror zatytułowany Layers of Fear, w którym pokierujemy obłąkanym malarzem coraz bardziej zagłębiającym się w totalne szaleństwo. Produkcja obecnie zmierza wyłącznie na pecety. Co ciekawe, nie będziemy musieli na nią długo czekać - premiera nastąpi bowiem już 27 sierpnia.

Akcja gry osadza na zostanie XIX wieku, wewnątrz ponurej rezydencji. Kontrolowany przez nas artysta będzie próbował dokończyć obraz mający być jego magnum opus, ale przeszkodą w zrealizowaniu tej ambicji okażę się obłęd, w szybkim tempie przeżerający się przez umysł malarza.

Wydarzenia będziemy obserwowali z oczu obłąkanego nieszczęśnika. Podczas zabawy gracze mają eksplorować rezydencję i powoli odkrywać skrawki informacji, które ostatecznie wyjaśnią źródło szaleństwem bohatera. Jego choroba psychiczna będzie w dramatyczny sposób wpływała na sposób postrzegania przez niego rzeczywistości, wypełniając świat koszmarami, które najprawdopodobniej nie są prawdziwe.

Ukazywany nam obraz rzeczywistości ma być tak subiektywny, że według autorów każdy ruch kamery będzie miał potencjał zmienić wnętrze rezydencji. Wszystko to mocno utrudni nawigację oraz realizowanie zadań i tym samym uczyni pracę nad obrazem prawdziwym wyzwaniem. Odkrywanie krok po kroku mrocznych tajemnic bohatera i przyczyn jego obłędu zapewni nam narzędzia, które ostatecznie pozwolą mu na dokończenie najważniejszego dzieła w swoim życiu. Autorzy obiecują, że gra będzie gęsto wypełniona odniesieniami do klasycznych artystów i architektów, których dorobek zostanie płynnie zintegrowany z fabułą.

Gry wypuszczane przez do tej pory przez Bloober Team trudno określić mianem przebojów. Layers of Fear prezentuje się jednak zaskakująco obiecująco, zwłaszcza z uwagi na nietypowy pomysły leżące u fundamentów projektu. Mamy więc nadzieję, że okaże produkcją przełomową w karierze zespołu.

  1. Layers of Fear – oficjalna strona gry