Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2019, 19:47

autor: Vergil

Kulisy produkcji gry Cyberpunk 2077

Po materiałach wideo poświęconych początkom działalności studia CD projekt RED, grom z serii Wiedźmin, a także Gwintowi i Wojnie Krwi, na youtube'owym kanale PlayStation opublikowano film, w którym gracze mogą zajrzeć za kulisy produkcji Cyberpunka 2077 i posłuchać deweloperów pracujących nad tym projektem.

Na kanale PlayStation w serwisie YouTube pojawił się materiał wideo poświęcony grze Cyberpunk 2077, nad którą pracuje studio CD Projekt RED. Gracze mogą zajrzeć za kulisy produkcji i posłuchać, co do powiedzenia na temat tego tytułu mają jego autorzy – Marcin Iwiński, czyli współzałożyciel studia, Marcin Momot zajmujący się kontaktami ze społecznością oraz Miles Tost będący projektantem poziomów. Zacznijmy od najważniejszej kwestii – pozycja zmierzająca na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One wciąż jest daleka od ukończenia, a zadebiutuje „gdy będzie gotowa”.

Powyższy materiał wideo rozpoczyna się od „wyznania” Marcina Iwińskiego, który wspomina targi E3 2018; jak mówi, przez olbrzymi stres był wówczas „cieniem samego siebie”. Jak się okazuje – niepotrzebnie, bo produkcja, która oprócz zwiastuna prezentowanego na konferencji Microsoftu doczekała się pokazu za zamkniętymi drzwiami, została przyjęta bardzo ciepło przez przedstawicieli branży gier wideo. Niemniej, autorzy mogli ostatecznie odetchnąć z ulgą dopiero dwa miesiące później, kiedy opublikowano blisko pięćdziesięciominutowy gameplay, który przypadł do gustu znacznie szerszej publiczności.

Jak być może pamiętacie, o tym że CD Projekt RED pracuje nad grą Cyberpunk 2077 po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2012 roku. Od tego czasu projekt „żyje” i nieustannie ewoluuje. Choć twórcy od początku mieli określoną wizję, Tost zdradza, że przez wszystkie te lata zespół bez przerwy eksperymentował; niektóre pomysły pojawiały się, umierały, były „wskrzeszane”, znów z nich rezygnowano, a teraz ponownie znalazły się na tapecie.

Autorzy musieli przy tym nauczyć się wielu nowych rzeczy – dość powiedzieć, że chcąc pozwolić graczom poczuć ogrom Night City, a także sprawić, by jak najlepiej identyfikowali się ze swoimi bohaterami, zdecydowali się na przedstawienie akcji z perspektywy pierwszej osoby (w przeciwieństwie do swoich wcześniejszych dzieł, w których prezentowali wydarzenia zza pleców Geralta). Inna sprawa, że umożliwienie nam stworzenia postaci od podstaw także było olbrzymią zmianą po tak ikonicznym herosie, jakim był Biały Wilk.

Cyberpunk 2077 to obecnie oczko w głowie studia CD Projekt RED. - Kulisy produkcji gry Cyberpunk 2077 - wiadomość - 2019-03-07
Cyberpunk 2077 to obecnie oczko w głowie studia CD Projekt RED.

Warto zauważyć, że to już czwarty odcinek filmowej serii poświęconej studiu CD Projekt RED, którą można oglądać na youtube’owym kanale PlayStation. Poprzednie ukazywały początki działalności tej ekipy, „podbój świata” w wykonaniu serii Wiedźmin oraz historię Gwinta i Wojny Krwi: Wiedźmińskich opowieści.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Brud, neony, augmentacje – Cyberpunk 2077 wygląda oszałamiająco
  3. Widzieliśmy gameplay gry Cyberpunk 2077 – godzina w Night City