Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2009, 10:20

autor: Jiker

Która z wersji Modern Warfare 2 wygląda najlepiej?

Niemiecki serwis PC Games Hardware porównał oprawę graficzną oferowaną przez wszystkie trzy wersje strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2. Najlepiej z nich wypadła edycja pecetowa, mogąca pochwalić się dokładniejszym antyaliasingiem (wygładzaniem krawędzi) oraz lepszym filtrowaniem tekstur.

Niemiecki serwis PC Games Hardware porównał oprawę graficzną oferowaną przez wszystkie trzy wersje strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2. Najlepiej z nich wypadła edycja pecetowa, mogąca pochwalić się dokładniejszym antyaliasingiem (wygładzaniem krawędzi) oraz lepszym filtrowaniem tekstur.

Porównanie zostało przeprowadzone na przykładzie czternastu zestawów zrzutów ekranowych. Po lewej stronie ekranu widzimy wersje na PlayStation 3 i Xboksa 360 (patrząc od góry), a po prawej odsłonę pecetową. Niestety, redakcja PC Games Hardware najwidoczniej nie podała konfiguracji komputera, na którym wykonano screeny z edycji PC. Wszystko jednak wskazuje na to, że produkcja Infinity Ward została uruchomiona na całkiem potężnym sprzęcie, umożliwiającym aktywację odpowiednio wysokiej rozdzielczości.

Która z wersji Modern Warfare 2 wygląda najlepiej? - ilustracja #1

W nieco innym kierunku udali się ludzie z serwisu The Onion. W specjalnym materiale filmowym przedstawili oni własną wizję trzeciej, niezwykle realistycznej odsłony Modern Warfare. Wielogodzinne oczekiwania na rozkazy? Próba nawiązania rozmowy telefonicznej? Misje w Modern Warfare 3 z pewnością mogłyby nas zaskoczyć. Polecamy zapoznanie się z nagraniem.

Nieustająca kampania reklamowa Modern Warfare 2 oraz fakt, że produkcja Infinity Ward znajduje się na ustach niemal wszystkich graczy przynosi efekty już od pewnego czasu. Mianowicie, na Amazonie liczba zamówień przedpremierowych była o 50% wyższa, aniżeli w przypadku Grand Theft Auto IV. Klienci brytyjskiego Play’a składali 150 preorderów na godzinę (od chwili uruchomienia tej formy sprzedaży). Z kolei szefostwo HMV przewiduje, że w pierwszym tygodniu obecności gry na rynku brytyjskich znajdzie ona ponad milion nabywców. Activision sugeruje, że wynik szybko zostanie poprawiony – do sklepów w UK trafiły bowiem trzy miliony pudełek z grą.

Światowy debiut Call of Duty: Modern Warfare 2 odbył się wczoraj. Niektórzy polscy gracze pecetowi nie zaliczą tego dnia do udanych. Nerwowa atmosfera, wywołana trudnościami w temacie instalacji gry, została opanowana dopiero w późnych godzinach popołudniowych. Pomoc nadeszła ze strony bofir0 z Polish 4Fun Clan, któremu udało się obejść blokady Steamowe wynikające najprawdopodobniej z regionalizacji.

Na naszych łamach opublikowaliśmy wczoraj interesujące materiały filmowe poświęcone marce Modern Warfare. Nie tylko przypomnieliśmy Wam kilka pamiętnych momentów z części pierwszej, ale również zaprezentowaliśmy początek przygody z Modern Warfare 2. Już niedługo kolejne atrakcje!