filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 czerwca 2020, 15:44

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Krzesła największym wrogiem reżysera Mrocznego Rycerza i Teneta

Aktorka Anne Hathaway zdradziła, że reżyser Christopher Nolan nie pozwala na swoich planach filmowych na korzystanie z telefonów komórkowych oraz krzeseł. Wszystko najpewniej dlatego, aby praca nad ambitnymi produkcjami szła sprawniej.

Christopher Nolan (twórca takich filmów jak Interstellar, Incepcja i nadchodzący Tenet) znany jest z ambitnych oraz drogich dzieł, które zazwyczaj oparte są na oryginalnych pomysłach i bardzo szybko stają się kinowymi hitami. Reżyser już dawno wyrobił sobie na tyle dobrą opinię, że wielu kinomaniaków wybiera się na jego produkcje w ciemno. Niedawno okazało się, że na planach filmowych Nolana panują dość niecodzienne zasady (które najpewniej mają sprawić, żeby praca szła znacznie sprawniej).

Aktorka Anne Hathaway (grała m.in. w Interstellarze i Mroczny Rycerz powstaje) w rozmowie z Hugh Jackmanem na łamach serwisu Variety zdradziła, że Nolan nie pozwala na korzystanie na planie z telefonów komórkowych oraz… krzeseł.

Chris nie dopuszcza również krzeseł. Pracowałam z nim dwukrotnie. Nie pozwala na używanie krzeseł, bo według niego ludzie będą na nich siedzieć, a skoro na nich siedzą, to znaczy, że nie pracują. Wiecie, on tworzy niesamowite filmy pod względem rozmiaru, ambicji, użytej technologii i dostarczanych emocji. Zawsze mieści się w budżecie i dostarcza produkcje na czas. Wydaje mi się, że to wszystko ma właśnie jakiś związek z tymi krzesłami.

Przypomnijmy, że Christopher Nolan pracuje obecnie nad kolejnym filmem, którym jest Tenet. Produkcja opowie historię intrygi szpiegowskiej, która ma na celu powstrzymanie trzeciej wojny światowej. W rolach głównych zobaczymy Johna Davida Washingtona, Roberta Pattinsona, Elizabeth Debicki, Aarona Taylora-Johnsona, Michaela Caine'a oraz Kennetha Branagha. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Tenet, po kolejnym przesunięciu, zadebiutuje dopiero 12 sierpnia.