Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 sierpnia 2015, 10:22

Kryptonim U.N.C.L.E., Sinister 2 - weekendowe premiery filmowe

21 sierpnia do kin wchodzą 4 filmy - dwa potencjalnie hity (Kryptonim U.N.C.L.E. Guya Ritchiego oraz kontynuacja horroru Sinister), jedna animacja dla najmłodszych i coś dla miłośników kina bardziej niszowego (Anioł).

Kryptonim U.N.C.L.E.

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ostatnim filmem Guya Ritchie’ego była kontynuacja Sherlocka Holmesa. To było 4 lata temu. Czy reżyser odpoczął i jest gotowy zaserwować wysokiej jakości rozrywkę? Wszystko na to wskazuje. Kryptonim U.N.C.L.E. to równocześnie prolog i adaptacja amerykańskiego serialu szpiegowskiego z lat 60-tych. Fabuła wymusza współpracę agentów z dwóch różnych stron żelaznej kurtyny. Napoleon Solo to as z CIA, od lat najlepszy w swoim fachu, zaś Ilja Kurjakin to jeden z najlepszych „nabytków” KGB – mimo wielu różnic i nieustannego iskrzenia, panowie muszą połączyć siły, by broń nuklearna nie wpadła w niepowołane ręce. Film miałem już okazję widzieć i jest to naprawdę rozrywka. Stylowa (kostiumy i soundtrack są świetne!), bardzo zabawna i wartko pędząca do samego finału. Warto.

  1. Reżyseria: Guy Ritchie
  2. Tytuł oryginalny: The man from U.N.C.L.E.
  3. Grają: Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander

Sinister 2

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Scott Derrickson, twórca pierwszego Sinister, tym razem odpowiada tylko za scenariusz filmu. Reżyserią zajął się niespecjalnie doświadczony (na koncie tylko jedna pełnometrażówka, ale przynajmniej w podobnym klimacie) Ciaran Foy, a przed kamerą staną zdecydowanie mniej znane twarze. Taki zabieg może być zbawienny dla horroru, który znowu toczyć się będzie w ponurym domu na odludziu. Szeryf małego miasteczka trafia do posiadłości zamieszkiwanej przez matkę i dwóch synów ukrywających się przed agresywnym mężem. Tam oczywiście kryje się potworny sekret z przeszłości odkrywany przez oglądanie starych amatorskich filmów… Miłośnicy pierwszej części wiedzą, czego można się spodziewac.

  1. Reżyseria: Ciaran Foy
  2. Grają: James Ransone, Shannyn Sossamon, Lea Coco

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Anioł (libański komediodramat o rodzinie, w której pojawia się noworodek z zespołem Downa),
  2. Bystry Bill (animowane przygody pewnego koali).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.