Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2022, 21:06

Kotick może stracić funkcję CEO Activision Blizzard; Schreier o reakcjach pracowników firmy

Pojawiły się doniesienia, że Bobby Kotick może odejść ze stanowiska CEO Activision Blizzard. Ma się to wydarzyć po zakończeniu procedury przejęcia firmy przez Microsoft.

Dziś ogłoszono, że Microsoft przejmuje Activision Blizzard. Podano wówczas, że Bobby Kotick zachowa pozycję dyrektora generalnego drugiej z wymienionych firm. Teraz jednak pojawiają się doniesienia, że nie do końca jest to prawda i może on stracić posadę.

Informację tę podał Wall Street Journal. Według źródeł dziennika, Bobby Kotick ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Activision Blizzard, gdy tylko zakończy się procedura przejęcia przez Microsoft. Nadal jest to jednak stosunkowo odległa data. W komunikacie opublikowanym przez giganta z Redmond ogłoszono, że wszystkie formalności zostaną zakończone w przyszłym roku fiskalnym, czyli do czerwca 2023 roku.

Podobnymi informacjami podzielił się Jason Schreier. Według jego wiedzy ludzie w Activision Blizzard są niezadowoleni z faktu, że Microsoft zapewnił Bobby’emu Kotickowi premię i możliwość spokojnego odejścia z firmy. Jednocześnie są oni optymistycznie nastawieni do zmian w zarządzie oraz kultury pracy w dziale Xboksa.

Kotick może stracić funkcję CEO Activision Blizzard; Schreier o reakcjach pracowników firmy - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/jasonschreier/status/1483493531780005893

Odejście Koticka z Activision Blizzard byłoby dużym wydarzeniem. Pełnił on bowiem rolę dyrektora generalnego firmy od 1991 roku. Ostatnie afery z molestowaniem sprawiły jednak, że pracownicy chcieli, by zrezygnował ze stanowiska. Możliwe więc, że w końcu doczekają się realizacji swojego postulatu.

  1. Activision Blizzard – oficjalna strona