Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2012, 13:13

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Konsola Wii U firmy Nintendo ukaże się 18 listopada?

Serwis Kotaku poinformował, że konsola Wii U firmy Nintendo ukaże się w Stanach Zjednoczonych 18 listopada, tuż przed gorącym okresem sprzedaży przypadającym na Święto Dziękczynienia i Gwiazdkę. Domniemanym źródłem wiadomości jest przedstawiciel firmy PDP, produkującej akcesoria związane z grami.

Serwis Kotaku podał do wiadomości, że konsola Wii U firmy Nintendo pojawi się na rynku amerykańskim 18 listopada bieżącego roku. Autor powołał się na informacje zasłyszane przez informatora po wystąpieniu przedstawiciela firmy Performance Designed Products na konferencji zorganizowanej przez korporację GameStop w Teksasie.

Konsola Wii U firmy Nintendo ukaże się 18 listopada? - ilustracja #1
Konsola Wii U firmy Nintendo

Data pojawiła się w kontekście prezentacji urządzeń peryferyjnych produkowanych przez firmę PDP. Jej przedstawiciel miał powiedzieć podczas rozmów w kuluarach, że będą one dostępne „na krótko przed premierą konsoli Wii U 18 listopada”. Należy jednak zaznaczyć, że wiadomość pochodzi z trzeciego źródła i bardzo ciężko zweryfikować jej autentyczność. Jak na razie można więc ją traktować jako plotkę. Firma Nintendo odmówiła komentarza w tej sprawie, a wiceprezes ds. marketingu PDP zaznaczył, że „firma nie posiada żadnej informacji na temat daty premiery Wii U”.

Pewnej wiarygodności plotce dodaje fakt, że 18 listopada wypada w niedzielę, czyli dzień tygodnia, kiedy zazwyczaj na rynku debiutują produkty japońskiego koncernu. Przykładowo, właśnie w niedzielę 19 sierpnia w USA zadebiutowała konsola przenośna Nintendo 3DS XL, a w przeszłości – urządzenia Wii i GameCube. Nawiasem mówiąc, ich premiera miała miejsce właśnie w listopadzie.

18 listopada jako data debiutu konsoli Wii U jest bardzo prawdopodobna także dlatego, że miałaby miejsce na tydzień przed Świętem Dziękczynienia i poprzedzającym je gorącym okresem sprzedaży, przypadającym na tak zwany „Czarny Piątek”. Co więcej, odpowiada ona mniej więcej wcześniejszym plotkom na ten temat.

Jeżeli podana data premiery zostanie potwierdzona, oznaczać to będzie, iż Wii U ukaże się w Europie prawdopodobnie w grudniu lub styczniu, co wynika z innej niepotwierdzonej wiadomości pochodzącej ze źródeł zbliżonych do japońskiego koncernu. Nintendo miałoby wiele trudności z wyprodukowaniem wystarczającej liczby konsol, aby zagwarantować ich dostawy na wiele rynków jednocześnie.

Firma Nintendo najwyraźniej cierpi na plagę przecieków. Dzięki nim od dłuższego czasu znamy prawdopodobną specyfikację techniczną urządzenia. Najbardziej skrywaną tajemnicą pozostaje wciąż cena konsoli, choć niektóre źródła wskazują na przedział 350-450 dolarów.