Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2020, 17:53

Koniec rozwoju NFS Heat. Criterion pracuje nad nowym Need for Speed

Studio Criterion ogłosiło, że jutro udostępniona zostanie ostatnia aktualizacja do Need for Speed: Heat, dodająca do gry opcję cross-play. Ogłoszono również, że pełna wersja tytułu trafi do EA Access i Origin Access Basic. Firma natomiast skupia się na pracy nad nową odsłoną cyklu.

Koniec rozwoju NFS Heat. Criterion pracuje nad nowym Need for Speed - ilustracja #1
Criterion pracuje nad nową odsłoną cyklu Need for Speed.

Od premiery Need for Speed: Heat minęło 8 miesięcy. Od tamtej pory twórcy systematycznie rozwijali tytuł, wypuszczając kolejne aktualizacje. Dziś ogłoszono, że proces ten dobiegł końca. Na oficjalnej stronie gry pojawił się wpis informujący, że jutro udostępniony zostanie ostatni patch do produkcji. Jednocześnie ogłoszono, że 16 czerwca pełna wersja tytułu trafi do abonamentów EA Access i Origin Access Basic. Studio Criterion skupia się natomiast na pracy nad kolejną odsłoną popularnego cyklu.

Ostatnia aktualizacja skupia się głównie na poprawkach błędów występujących w grze. Wprowadza ona jednak również jedną istotną nowość, jaką jest funkcja cross-play. Dzięki niej możemy mierzyć się ze sobą niezależnie od tego, na jakiej platformie mamy zakupiony tytuł. Warto wspomnieć, że będzie to pierwsza gra wydana przez Electronic Arts, która zaoferuje taką możliwość.

Need for Speed: Heat spotkało się z umiarkowanie ciepłym odbiorem – średnia ocen wersji na PlayStation 4 w serwisie Metacritic wynosi 72%. Nasz recenzent przyznał jej natomiast 7,5/10 punktów. Mimo to odbiór produkcji jest bardziej pozytywny niż w przypadku poprzednich odsłon serii.