Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 20:45

autor: Michał Kułakowski

Konferencja Sony – PS Vita – obniżka ceny, zapowiedzi nowych gier

Na konferencji w niemieckiej Kolonii Sony przedstawiło porcję nowych informacji związanych z konsolą PS Vita. Producent zapowiedział nowe gry na platformę, a także obniżkę ceny platformy oraz przeznaczonych dla niej kart pamięci.

Już od jutra zapłacimy mniej za konsolę

Na prezentacji Sony w Kolonii, którą zorganizowano przed rozpoczynającymi się targami Gamescom, przedstawiciele japońskiego koncernu poświęcili sporo uwagi przenośnej konsoli PS Vita. Z pewnością jedną z najważniejszych wiadomości jest to, że platforma, która na początku przyszłego roku obchodzić będzie swoje drugie urodziny, doczeka się pierwszej obniżki ceny, która ma wejść w życie już od jutra. Sugerowana cena Vity spadnie w Europie do poziomu 199 euro (ok. 800 zł), natomiast w Stanach Zjednoczonych do 199 dolarów. Znacznie mniej zapłacimy także za dedykowane karty pamięci, których koszt odstraszał wielu potencjalnych właścicieli sprzętu. Producent nie zdefiniował jednak konkretnie o ile będą tańsze.

Najważniejsze są jednak gry. Sony po raz kolejny pochwaliło się łatwością z jaką deweloperzy mogą przenosić swoje produkcje na konsolę, a także opracowywać zupełnie nowe tytuły. Z pewnością największą niespodzianką i zapowiedzią jest to, że na małym ekranie zadebiutuje Borderlands 2, który powinien zadowolić graczy narzekających na brak dobrych FPS-ów na Vicie. Producent przypomniał graczom także, że w najbliższym czasie na Vitę trafią również tytuły takie jak Football Manager 2014, Batman: Arkham Origins Blackgate oraz Lego: Marvel Heroes.

Dwa nowe zapowiedziane tytuły to oryginalna platformówka Murasaki Baby, a także eksperymentalny Big Fest. W tym drugim zadaniem graczy będzie przygotowywani festiwalu muzycznego i konkurowanie ze znajomymi o to komu uda się przyciągnąć największa liczbę widzów. Wykonawcami piosenek na naszych imprezach będą realnie istniejące niezależne kapele, które wyszukamy i wybierzemy dzięki serwisowi zintegrowanemu z grą. Poza tym, dowiedzieliśmy się, między innymi, że w 2014 roku na Vicie zadebiutuje również nagradzany Fez oraz The Binding of Isaac: Rebirth.

gry PS Vita ceny konsol PSV