Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2021, 10:29

Konami nie pojawi się na E3 2021; ujawnia prace nad kilkoma projektami

Konami nie przyjedzie na targi E3 2021. Japońska firma zdradziła, że ma zbyt mało czasu, by przygotować materiały, które mogłaby zaprezentować.

W SKRÓCIE:
  1. Firma Konami nie pojawi się na targach E3 2021.
  2. Jako powód podano zbyt mało czasu, by przygotować zapowiedzi tworzonych gier.

Firma Konami ogłosiła, że nie pojawi się na tegorocznych targach E3, które odbędą się w dniach 12-15 czerwca 2021 roku. Oświadczenie zostało opublikowane na oficjalnym profilu w serwisie Twitter.

Japońska korporacja jako powód swojej nieobecności podała brak gotowości do zaprezentowania aktualnie opracowywanych produkcji. Informacje o nich mają zostać rozłożone na kolejne miesiące tego roku. Konami zapewniło, że pracuje nad kilkoma projektami, prosząc fanów o cierpliwość.

Na ten moment wiemy, że w przygotowaniu, poza nową odsłoną serii Pro Evolution Soccer (która skorzysta z silnika Unreal Engine 4), są:

  1. Dance Dance Revolution V (PC);
  2. eBaseball Pro Yakyuu Spirits 2021: Grand Slam (NSW);
  3. Eden's Zero (platformy nieznane);
  4. GetsuFumaDen: Undying Moon (PC/NSW);
  5. Super Bomberman R Online (PC/NSW/PS4/XBO);
  6. Tokimeki Memorial: Girl's Side 4th Heart (NSW);
  7. Yu-Gi-Oh! Rush Duel: Saikyou Battle Royale!! (NSW).

Widać więc, że japońska firma nie próżnuje i mimo braku głośnych tytułów, ma w planach wypuszczenie kilku produkcji w trakcie najbliższych kilkunastu miesięcy.

Krążące od długiego czasu plotki wskazują, że możemy także otrzymać nową odsłonę serii Castlevania, remake Metal Gear Solid, a także Silent Hill, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie. Czy któraś z pogłosek okaże się prawdą? Być może odpowiedź na to pytanie pojawi się jeszcze w tym roku.

  1. Konami – oficjalna strona firmy
E3 2021