Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2021, 09:28

Battlefield 6 - wyciekły pierwsze screeny

Do sieci trafiły dwa obrazki, które mają być pierwszymi screenami z gry Battlefield 6. Nie pochodzą one z oficjalnego źródła, ale materiały są bardzo przekonujące.

W sieci pojawiły się dwa screeny, które najpewniej pochodzą z Battlefield 6, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu FPS-ów studia DICE. Oczywiście należy do nich podchodzić z dużym dystansem, ale zdziwilibyśmy się, gdyby nie były prawdziwe, więc dajemy wiarę, że są to pierwsze obrazki z BF6.

Jakość materiałów jest słaba, gdyż najprawdopodobniej stanowią one screeny z materiału wideo, a do tego zostały upscalowane. Warto jednak zwrócić uwagę, że jeden z obrazków ukazuje identyczną scenę jak ta opisywana w przecieku z połowy kwietnia. Widzimy na nim wyspę, nad którą przelatują pionowzloty Bell-Boeing V-22 Osprey, a w oddali widać start rakiety.

Tom Henderson, który przez lata wyrobił sobie dużą renomę, jeśli chodzi o przecieki dotyczące serii studia DICE, potwierdził na swoim Twitterze, że oba screeny są prawdziwe.

Obrazki pasują do wcześniejszych doniesień, według których gra Battlefield 6 osadzona będzie 10 lat w przyszłości. Podczas walk wykorzystamy więc współczesny sprzęt, jak również taki, który obecnie znajduje się w fazie projektowej.

Wciąż nie wiemy, kiedy wydawca oficjalnie ujawni grę. Premiera ma być planowana na ten rok, więc raczej nie powinniśmy długo czekać na pierwsze materiały z projektu. Są duże szanse, że Battlefield 6 będzie jednym z tytułów pokazanych 14 czerwca na prezentacji EA Play Live 2021. Mamy jednak nadzieję, że wcześniej zobaczymy przynajmniej pierwszy zwiastun.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
E3 2021