Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2021, 10:59

Battlefield 6 i The Sims 5 mogą zostać zapowiedziane na EA Play Live (plotka)

W sieci pojawiły się ciekawe plotki dotyczące terminu ujawnienia gier Battlefield 6 oraz The Sims 4, jak również planowanych dat premier obu produkcji.

NAJWAŻNIEJSZE PLOTKI:
  1. Battlefield 6 i The Sims 5 zobaczymy w trakcie czerwcowego EA Play Live 2021,
  2. BF6 ma ukazać się 19 listopada 2021 roku,
  3. premiera The Sims 5 planowana jest na wiosnę 2022 r.

Spekulacje o nowych odsłonach cykli Battlefield i The Sims pojawiają się od dłuższego czasu. Teraz w serwisie 4Chan opublikowano plotki sugerujące, że oba projekty zostaną ujawnione 14 czerwca tego roku na pokazie EA Play Live 2021. Jak zwykle do czasu oficjalnego potwierdzenia tych informacji należy do nich podchodzić z dużym dystansem, ale brzmią one dosyć przekonująco.

Według tych doniesień Battlefield 6 ma się ukazać 19 listopada 2021 roku. W planach są wersje na PC, PS5, Xboksa Series X/S, PlayStation 4 i XONE. Na pokazie mamy zobaczyć zwiastun z fragmentami gameplaya oraz materiał wideo zawierający wypowiedzi członków zespołu deweloperskiego.

W przypadku The Sims 5 mowa jest tylko o wersji pecetowej, a premiera gry ma się odbyć wiosną 2022 roku. Na EA Play Live mamy zobaczyć wywiady z twórcami oraz teaser.

To samo źródło zaoferowało jeszcze plotki na temat innych projektów Electronic Arts. Mamy zobaczyć zwiastun poświęcony czwartej generacji silnika Frostbite, a wszystkie pokazane podczas wydarzenia gry będą korzystały właśnie z tej technologii.

Zobaczymy także gameplay trailery z Madden NFL 22 oraz FIFA 22. Pierwsza z tych gier ma ukazać się w sierpniu tego roku, a druga w październiku. Obie produkcje zmierzają na PC, PS5, Xboksa Series X/S, PlayStation 4 i XONE. Mamy również obejrzeć materiały z nowych sezonów gier Apex Legends oraz Knockout City oraz teaser Skate 4, ale w przypadku tego ostatniego projektu EA nie ujawni planowanej daty premiery.

W trakcie pokazu zostaną także zapowiedziane dwie nowe produkcje. Pierwszą z nich jest Miss Universe: The Official Game, bazująca na licencji tytułowego konkursu piękności. Nad projektem pracuje studio EA Tiburon, a premiera ma nastąpić wiosną 2022 roku.

Znacznie ciekawsza jest druga nowa pozycja w postaci Kaitlyn’s Journey od Heavy Iron Studios. Będzie to pierwszy tytuł na silniku Frostbite wydany w ramach EA Originals. Gra powstaje z myślą o PC, PS5, Xboksie Series X/S, PS4, XONE oraz Nintendo Switch. Wydawana będzie w modelu epizodycznym, a pierwszy odcinek ukaże się 2 listopada 2021 roku. Na pokazie wydawcy mamy zobaczyć pierwszy teaser, a pełny trailer zostanie wyświetlony podczas konferencji firmy Microsoft.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield