Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2013, 20:47

autor: Adrian Werner

Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (Edge of Space, Venetica oraz Papers, Please)

Firma Valve opublikowała nową listę gier zaakceptowanych na Steam dzięki usłudze Greenlight. Tym razem wśród szczęśliwych produkcji znalazły się gry Edge of Space, Venetica oraz Papers, Please.

Jedną z zaakceptowanych gier okazało się Papers, Please. - Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (Edge of Space, Venetica oraz Papers, Please) - wiadomość - 2013-05-02
Jedną z zaakceptowanych gier okazało się Papers, Please.

Ujawniono listę kolejnych produkcji, które trafią do sprzedaży na serwisie Steam dzięki głosom użytkowników oddanym w ramach usługi Greenlight. Szczęśliwe pozycje to:

  1. Edge of Space
  2. Papers, Please
  3. Venetica
  4. Substance Designer 3

Tym razem lista jest krótsza, gdyż firma Valve zdecydowała o przyśpieszeniu tempa akceptacji nowych tytułów. Kolejne tytuły dodawane będą w mniejszych partiach, ale za to częściej. Warto przypomnieć, że przyjęcie gier na Steam nie oznacza, że wszystkie one hdostępne są już w sprzedaży.

  1. Steam Greenlight - strona oficjalna

Venetica to zręcznościowe RPG autorstwa studia Deck 13. Natomiast Substance Designer 3 to narzędzie ułatwiające tworzenie tekstur. Znacznie ciekawsze są pozostałe dwie pozycje. Papers, Please to nietypowa gra logiczna, której akcja toczy się w fikcyjnym komunistycznym państwie znanym jako Arstotzka. Wcielamy się w młodego urzędnika będącego najnowszym pracownikiem lokalnej służby celnej. Nasza ojczyzna niedawno zakończyła trwającą sześć lat wojnę z sąsiadującą Kolechią. W ramach porozumienia pokojowego oba państwa ustaliły, że granica między nimi będzie przechodziła przez sam środek miasta Grestin.

Otwarcie granic oznacza konieczność skrupulatnej kontroli wszystkich osób próbujących dostać się do Arstotzka. Naszym zadaniem jest kontrolowanie podróżnych w celu wyłapania przemytników, szpiegów oraz terrorystów. Musimy tego dokonać analizując dokumenty, przeprowadzając inspekcje i przeszukania oraz korzystając z prymitywnej bazy danych zawierającej wzory odcisków palców. Następnie na podstawie informacji oraz podejrzeń uzyskanych tymi skromnymi środkami musimy podjąć decyzję o tym, czy wpuścić podróżnego, zakazać mu wstępu lub też wtrącić go do więzienia.

Z kolei Edge of Space to platformówowy sandbox osadzony w klimatach science-fiction. Gracze wcielają się w członków załogi statku ArkCo, którzy po przebudzeniu z długiego snu kriogenicznego odkrywają, że ich jednostka dotarła do tajemniczego fragmentu galaktyki, przypominającego ziemski Trójkąt Bermudzki. Naszym zadaniem jest głównie przeżycie. W tym celu musimy eksplorować świat, gromadzić surowce, budować struktury i walczyć z wrogimi istotami, wśród których znajdują się nawet takie dziwolągi jak cybernetyczne rekiny.

Świat ma strukturę otwartą i jest generowany losowo przy każdym rozpoczęciu nowej rozgrywki. Gracz ma duży wpływ na otoczenie, a autorzy umożliwili nawet przeprowadzanie terramorfingu. Podczas przygód wiele czasu spędzimy na walce, podczas której wykorzystamy szeroki wybór uzbrojenia i pułapek oraz sporo pomocnych gadżetów, w tym plecaki odrzutowe. Jak na dobrego sandboksa przystało twórcy nie zapomnieli również o systemie rzemiosła. W trakcie podróży będziemy gromadzili cenne surowce, znajdowali plany konstrukcyjne i kawałki technologii opracowanych przez dawno zaginione cywilizacje. Pojawi się nawet opcja wyprodukowania własnych pojazdów i mechów, służących zarówno do transportu, jak i walki. Poza trybem dla pojedynczego gracza dostępne będą również rozgrywki multiplayer.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.