Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2009, 08:50

autor: Maciej Śliwiński

Kobiety grają dłużej i częściej kłamią na ten temat

Badania przeprowadzone przez czasopismo Journal of Communication pokazały, że kobiety grają więcej niż mężczyźni. Przynajmniej w jedną z popularniejszych gier MMO na rynku - EverQuest II.

Badania przeprowadzone przez czasopismo Journal of Communication pokazały, że kobiety grają więcej niż mężczyźni. Przynajmniej w jedną z popularniejszych gier MMO na rynku - EverQuest II.

Kobiety grają dłużej i częściej kłamią na ten temat - ilustracja #1

Wynik ankiet przeprowadzonych wśród siedmiu tysięcy graczy, którzy regularnie logują się do serwerów gry EverQuest II może zdecydowanie zaskakiwać. Po pierwsze, przeciętny gracz tego MMO to wcale nie nastolatek spędzający każdą wolną chwilę przed ekranem monitora. Średnia wieku osób, które wypełniły ankietę to 31 lat, a co ciekawsze ilość spędzanych w świecie Norrath godzin rośnie proporcjonalnie do wieku graczy.

W wirtualnej rzeczywistości dłużej przebywają kobiety. Badania pokazały, że przeciętna graczka spędza na serwerach gry około 29 godzin tygodniowo, podczas gdy mężczyźni grają w EverQuest II średnio o 4 godziny mniej. Różnica robi się jeszcze większa, gdy weźmiemy pod uwagę tylko hardcorowych graczy. Tutaj kobiety wyprzedzają facetów o 6 godzin. Rekordzistki grały tygodniowo 57 godzin, podczas gdy najbardziej wytrwali mężczyźni poświęcali na EverQuest II maksymalnie 51 godzin w ciągu tygodnia.

Co ciekawe, to nie jedyny zaskakujący efekt badań Journal of Communication. Okazało się bowiem, że kobiety częściej kłamią lub zaniżają ilość czasu spędzanego w wirtualnej rzeczywistości.

Wyniki najnowszej pracy badawczej Journal of Communication pokrywają się częściowo z efektami badań profesorów Uniwersytetu Kalifornijskiego, przeprowadzonych w ubiegłym roku. Wtedy okazało się między innymi, że gracze MMO należą do osób, które najczęściej fałszują informacje związane z czasem spędzanym przez komputerem, ale paradoksalnie również należą do graczy cieszących się najlepszą kondycją fizyczną. Te same badania pokazały również, że kobiety spędzają więcej czasu na zabawie w wirtualnym świecie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

EverQuest II

EverQuest II