Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2019, 08:30

autor: Aquma

Kłopoty Defiant Developments. Autorzy Hand of Fate kończą działalność

Australijskie studio Defiant Developments poinformowało, że nie będzie już tworzyło nowych gier. Z powodu słabej kondycji finansowej firma ma się teraz zająć wyłącznie wsparciem dla istniejących tytułów. Wielu deweloperów będzie musiało znaleźć nową pracę.

Defiant Development prawdopodobnie przestanie istnieć. - Kłopoty Defiant Developments. Autorzy Hand of Fate kończą działalność - wiadomość - 2019-07-24
Defiant Development prawdopodobnie przestanie istnieć.

W SKRÓCIE:

  1. studio Defiant Development nie będzie tworzyło nowych gier;
  2. firma zajmie się wsparciem dla istniejących tytułów, a jej pracownicy muszą szukać nowego zatrudnienia.

Australijskie studio Defiant Development - twórcy serii Hand of Fate - poinformowało w notce na Facebooku, że nie będzie już tworzyło nowych tytułów. Firma zajmie się teraz jedynie wsparciem dla istniejących gier, a dotychczasowi członkowie zespołu będą zmuszeni poszukać nowej pracy (we wpisie nie sprecyzowano, ile osób straci zatrudnienie, ale wymowa tekstu jest dość jednoznaczna - studio szykuje się do zamknięcia). Jak można się domyślić, decyzja została podjęta z powodu słabej sytuacji finansowej dewelopera.

Model Defiant zawsze opierał się na tworzeniu gier, których nikt inny by nie opracował. Produkcji, które odzwierciedlały umiejętności i pasje naszego zespołu. To gry, które zrobiły coś nowego. Nasz proces twórcy zawsze koncentrował się na iteracji i eksploracji. Wchodzimy w ciemne miejsca, szukając ukrytych skarbów. Wyruszamy, nie wiedząc, dokąd zaprowadzi nas podróż, a wiemy, że nieznane nie zawsze jest bezpieczne.

To ryzykowny sposób na tworzenie gier i wiedzieliśmy o tym. Kiedy się powiedzie, dostarcza rzeczy, o których nikt nie sądził, że są możliwe. Kiedy się nie powiedzie, zostawia cię bez żadnej siatki bezpieczeństwa. W ciągu 9 lat naszej działalności rynek gier zmienił się na wiele sposobów. Nie byliśmy w stanie zmienić się na tyle szybko, by dotrzymać kroku tym przekształceniom - czytamy w notce.

Firma powstała w 2010 roku i ma na swoim koncie dwa ukończone projekty - obydwie części wspomnianego cyklu Hand of Fate, który łączy gatunek RPG z elementami charakterystycznymi dla gier karcianych i planszowych. W przeszłości deweloperzy pracowali także nad WARCO: The News Game - nietypową produkcją, która miała umożliwić wcielenie się w reporterkę wojenną relacjonującą konflikty zbrojne w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Tytuł zmierzał na pecety i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360, ale niestety został skasowany.

Korzystając z okazji, twórcy podzielili się także pierwszym zwiastunem swojego kolejnego - teraz już skasowanego - projektu. Nosił on tytuł A World in My Attic.

Ostatnia ukończona gra Defiant Development - Hand of Fate 2 - trafiła na rynek pod koniec 2017 roku, w wersjach na komputery i konsole obecnej generacji (PlayStation 4 oraz Xbox One). Kilka miesięcy później wydano również port na Nintendo Switch.

  1. Defiant Development – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach