Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2012, 12:48

autor: Aver

Klocki LEGO zainspirowane grą Portal 2 coraz bliżej

Pojawienie się na rynku klocków LEGO zainspirowanych serią gier Portal wydaje się już tylko kwestią czasu. Projekt można wspierać na platformie CUUSOO, zawierającej pomysły na nowe zestawy duńskiego producenta zabawek.

Po klockach LEGO zainspirowanych grą Minecraft przyszedł czas na zestawy wzorowane na grze Portal 2 studia Valve. O projekcie można już praktycznie mówić w czasie dokonanym, ponieważ do jego ostatecznego zatwierdzenia na platformie CUUSOO, gdzie można zgłaszać projekty nowych modeli LEGO, w chwili pisania tego artykułu brakowało zaledwie 982 z wymaganych 10 tys. głosów.

Klocki LEGO zainspirowane grą Portal 2 coraz bliżej - ilustracja #1
GLaDOS i Chell

Klocki LEGO zainspirowane przygodami Chell i jej zmaganiami z GLaDOS są inicjatywą grupy Team Jigsaw, w skład której wchodzą zapaleńcy duńskich klocków ze Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii.

Klocki LEGO zainspirowane grą Portal 2 coraz bliżej - ilustracja #2

Na oficjalnej stronie CUUSOO można zapoznać się z niektórymi wstępnymi projektami zestawów. Wśród nich jest m.in komora składająca się z ponad 500 klocków, zawierająca ruchomy model GLaDOS, ludziki Chell i Wheatleya oraz znane z gry przedmioty. Kolejnymi projektami są modularna komora testowa, którą można dowolnie przebudowywać, a także złożona ze 178 elementów mała gra planszowa. Należy w niej pokonać serię komór, budowanych na bieżąco, zawierających różnorakie zagadki logiczne.

Klocki LEGO zainspirowane grą Portal 2 coraz bliżej - ilustracja #3
Modularna komora testowa
Klocki LEGO zainspirowane grą Portal 2 coraz bliżej - ilustracja #4
P-body

Na stronie serwisu Flickr można zapoznać się z galerią zdjęć udostępnioną przez twórców. Jak na razie nie wiadomo, kiedy zestawy klocków zainspirowane serią gier Portal trafią na rynek. Jeżeli chcecie, aby stało się to jak najszybciej, zachęcamy do wsparcia projektu na platformie CUUSOO, skąd można także pobrać kilka interesujących tapet.