Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2014, 10:57

autor: Arantasar

Kingdom Come: Deliverance – wersja alfa na przełomie września i października

Twórcy Kingdom Come: Deliverance, Warhorse Studios, potwierdzili za pośrednictwem Twittera, że wersja alfa gry zostanie opublikowana na przełomie września i października. Wersja beta ukaże się zaś w 2015 roku.

Wersja alpha królestwa nadejdzie na przełomie września i października - Kingdom Come: Deliverance – wersja alfa na przełomie września i października - wiadomość - 2014-08-18
Wersja alpha królestwa nadejdzie na przełomie września i października

Czesi z Warhorse Studios, za pośrednictwem Twittera, zapowiedzieli, że wersja alfa Kingdom Come: Deliverance ukaże się na przełomie września i października. Dostępna będzie wyłącznie na platformie PC, jednak beta, która ukaże się w 2015 roku, ma wyjść na wszystkie trzy platformy wspierane przez twórców – PC, PlayStation 4 i Xbox One. Obie wersje będą dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy wspomogli tworzenie produkcji co najmniej na poziomie 45 dolarów. Niestety nie podana jaka będzie zawartość alfy i bety.

Kingdom Come: Deliverance to gra RPG akcji z widokiem FPP, której akcja toczy się w historycznych realiach średniowiecznej Europy. Jej cechą charakterystyczną ma być realizm i zupełny brak elementów fantastycznych – Dungeons & no Dragons, jak określają to twórcy. Gra powstała dzięki crowdfundingowi – na Kickstarterze uzbierała prawie dwa miliony dolarów, co blisko czterokrotnie przekroczyło zakładany pierwotnie cel. Nadwyżki funduszy są przeznaczane na implementowanie kolejnych rozwiązań (m.in. możliwość grania postacią kobiecą, psi towarzysz). Do osiągnięcia kolejnego pułapu, na poziomie dwóch milionów dolarów, twórcom brakuje około pięćdziesięciu tysięcy dolarów. Osiągnięcie tej kwoty pozwoli na zatrudnienie lepszych aktorów do podkładania głosów pod wirtualne postacie. Kingdom Come: Deliverance zostanie podzielone na trzy akty, a pierwszy z nich zadebiutuje w 2015 roku. Docelowe platformy sprzętowe tytułu to komputery osobiste (Windows, Mac, Linux) oraz konsole nowej generacji (Xbox One i PlayStation 4).