Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2021, 11:54

Kingdom Come 2 na E3? Twórcy i wydawca teasują kontynuację

Sądząc po ostatniej aktywności firmy Koch Media i studia Warhorse, wielce prawdopodobne jest, że gra Kingdom Come: Deliverance 2 zostanie zapowiedziana podczas tegorocznego E3.

W SKRÓCIE:
  1. studio Warhorse obiecuje atrakcje w tym tygodniu,
  2. Koch Media (właściciel Warhorse) streamuje pokój ze średniowiecznymi przedmiotami,
  3. Kingdom Come: Deliverance 2 może zostać ujawnione 11 lipca, podczas Summer Game Fest.

Wiele wskazuje na to, że lada chwila zapowiedziana zostanie gra Kingdom Come: Deliverance 2, czyli kontynuacja popularnego historycznego RPG-a studia Warhorse. Takie wnioski można wyciągnąć z ostatnich poczynań deweloperów i wydawcy.

Firma Koch Media, będąca właścicielem Warhorse, z myślą o E3 uruchomiła stronę www.weknowsomethingyoudontknow.com (czyli „wiemycośoczymwyniewiecie.com”). Obecnie jest tam wyświetlany stream z serwisu Twitch, na którym widać biurko z komputerem. W pokoju znajdują się również przedmioty przywodzące na myśl średniowiecze (tym samym markę Kingdom Come: Deliverance), takie jak korona czy buława. Wystrój pomieszczenia co pewien czas wzbogaca się o nowe obiekty, więc wskazówek odnośnie nieujawnionej jeszcze gry będzie przybywało.

Sam stream z przedmiotami nie przesądza sprawy. W końcu Koch Media to wielki koncern, mający pod swoimi skrzydłami wielu różnych wydawców i deweloperów. W teasowanie włączyli się jednak również ludzie ze studia Warhorse. Jego menadżer PR stwierdził na Twitterze, że ten tydzień będzie obfitował w atrakcje. Ponadto oficjalne konto zespołu ma wiele polubień świeżych tweetów graczy wyrażających nadzieje związane z Kingdom Come: Deliverance 2.

Oczywiście nic nie jest przesądzone, ale wszystkie te wskazówki łącznie sprawiają, że zapowiedź sequela wydaje się prawdopodobna. Możliwe, że nastąpi to 11 czerwca. Wydawcy będący częścią grupy Koch Media pokażą bowiem swoje gry podczas wirtualnej prezentacji Summer Game Fest.

Przypomnijmy, że Kingdom Come: Deliverance ukazało się w 2018 roku na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Produkcja okazała się sporym sukcesem, sprzedając się w 3 mln egzemplarzy w dwa lata od premiery. O tym, że studio ma w planach sequel wiadomo już od dłuższego czasu, ale na razie projekt nie został oficjalnie potwierdzony.

  1. Oficjalna strona Kingdom Come Deliverance
  2. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance
  3. Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry