Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 lutego 2015, 10:35

autor: Adrian Werner

King of Thieves – premiera nowej gry twórców Cut the Rope

Na App Store zadebiutowała gra King of Thieves, czyli hybryda platformówki i strategii typu tower defence, będącej nową marką znanego z serii Cut the Rope studia Zeptolab. Premiera na Androidzie za niespełna miesiąc.

Pod koniec stycznia informowaliśmy o ujawnieniu gry King of Thieves, czyli nowego projektu znanego z serii Cut the Rope studia Zeptolab. Na premierę nie musieliśmy czekać długo, bo produkcja właśnie trafiła na iOS, a za niecały miesiąc zawita także na Androida. Tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

W King of Thieves wcielamy się w tytułowego Króla Złodziei. Nasz bohater robi to, co umie najlepiej, czyli okrada dobrze strzeżone skarbce. Zrealizowane jest to w formie dwuwymiarowej platformówki, gdzie przemierzamy pełne pułapek i strażników poziomy, gromadząc po drodze złoto i kamienie szlachetne.

Twórcy przygotowali osiemdziesiąt pomysłowych poziomów, które pozwalają na dobre opanowanie podstawowych zasad rozgrywki. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak dopiero w trybie sieciowym. Okradamy w nim skarbce zaprojektowane przez innych graczy i kryjące skarby zgromadzone przez nich podczas własnych misji. My również musimy przygotować osobisty poziom. Ten aspekt zabawy przypomina strategie typu tower defense, wymagając ustawienia elementów otoczenia, pułapek i przeciwników w sposób, który uchroni nasze zdobycze przed innymi użytkownikami.

Autorzy przygotowali sieciowe rankingi, w ramach których gracze mogą ze sobą rywalizować o tytuł Króla Złodziei. Ponadto możliwe jest łączenie się w gildie i prowadzenie za ich pomocą wojen z innymi organizacjami.

Wszystko to w sumie składa się na pomysłową produkcję, która jednocześnie posiada typową dla Zeptolab wysoką jakość wykonania. Grafika cieszy oko płynną animacją i zabawnymi projektami postaci, a sterowaniu za pomocą ekranu dotykowego nie można niczego zarzucić. Oczywiście, o sukcesie lub porażce King of Thieves ostatecznie zadecydują sami gracze, gdyż długowieczność grze może zapewnić tylko stały dopływ dopracowanych skarbców.