Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2021, 12:35

Kiedy wyjdzie GTA 6? Nowe wieści od informatora

W sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, kiedy zadebiutuje GTA 6. Niestety, według nich sporo jeszcze poczekamy.

W SKRÓCIE:
  1. według insidera GTA 6 ma się ukazać dopiero pod koniec 2023 roku,
  2. gra najpewniej zostanie ujawniona dopiero za kilkanaście miesięcy,
  3. nie usłyszymy nic oficjalnego o GTA 6 co najmniej do momentu premiery next-genowej wersji GTA 5

Gracze czekający na następne GTA nie mają łatwego życia. Co chwilę pojawiają się kolejne plotki o rychłej zapowiedzi gry, z których ostatecznie nic nie wynika. Kilka dni temu nadzieje graczy rozpaliła informacja, że studio Rockstar Games szuka testerów do nowej produkcji. Prawie na pewno chodzi tu o Grand Theft Auto VI, ale niekoniecznie oznacza to, że premiera jest blisko.

Ostudzić nastroje postanowił ViewerAnon. Twierdzi, że według jego informacji, premiera GTA6 planowana jest dopiero na końcówkę 2023 r. Tłumaczy on, że wielu deweloperów testuje swoje gry przez długie lata, wiec fakt zatrudnienia ludzi do tego zadania przez Rockstar Gamer nie oznacza wcale rychłej premiery.

To źródło o sprawdzonej renomie, które wielokrotnie udowadniało swój status insidera branży rozrywkowej. Specjalizuje się jednak głównie w filmach, więc do jego doniesień odnośnie gier należy podchodzić z dystansem.

ViewerAnon podkreśla, że nie ma mowy, aby Rockstar Games zapowiedziało GTA 6, zanim na rynku zadebiutuje next-genowa wersja Grand Theft Auto 5, która wykorzysta moc oferowaną przez PlayStation 5 i Xboksa Series X/S.

Przypomina również, że Red Dead Redemption 2 ujawniono rok przed premierą. Dlatego spodziewa się, że GTA 6 zostanie zapowiedziane dopiero pod koniec 2022 roku. Co więcej, ten termin i tak jest optymistyczny, gdyż ViewerAnon nie wie, jak mocno pandemia opóźniła prace nad projektem.

  1. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki
  2. Rockstar Games – strona oficjalna
E3 2021