Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 29 czerwca 2020, 17:36

autor: Froozyy

Kezman o Bitwie Legend i przygotowaniach do mistrzostw świata TFT

Już dzisiaj odbędą się pierwsze starcia w ramach Bitwy Legend Friendly Fire, a nam udało się porozmawiać z Kezmanem, jednym z najlepszych polskich graczy TFT, m.in. o jego przygotowaniach do turnieju oraz kwalifikacjach do mistrzostw świata.

Dzisiaj oraz jutro odbędą się ćwierćfinały Bitwy Legend Friendly Fire w grze Teamfight Tactics, którą organizujemy we współpracy z firmą Riot Games. Podczas ostatniej transmisji na żywo na naszym Twitchu najlepsi zawodnicy fazy grupowej turnieju wybrali składy swoich ćwierćfinałów, które możecie zobaczyć poniżej. Już dzisiaj o godzinie 19:00 swoje zmagania rozpocznie grupa C, a tuż po niej (w okolicach 21:30) zmierzy się grupa D. Jutro o tej samej porze swoje pojedynki stoczą gracze z grup A i B. Starcia będziecie mogli oglądać na żywo na naszym kanale friendlyfirepl na platformie twitch.tv. Skomentują je dla Was Wojtek „simplywojtek” Cetner oraz Dariusz „jadarekikoziol” Kozioł.

Przed ćwierćfinałami udało nam się również odbyć krótką rozmowę z jednym z najlepszych polskich graczy TFT – Maciejem „Kezmanem” Gramackim – który na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w pierwszej edycji TFT CUP by Wedel Up! i ostatnim turnieju Illuminar Gaming, a także odnosi mniejsze sukcesy na scenie europejskiej. Przed Kezmanem najprawdopodobniej najbardziej wymagający etap w jego karierze: walka o kwalifikacje na mistrzostwa świata TFT. Zapytaliśmy go więc o to, jak idą mu obecne przygotowania do profesjonalnych zmagań oraz ile czasu im poświęca.

Przygotowania idą mi bardzo dobrze, chociaż brakuje czasu, bo staram się grać na obu serwerach (EUW i EUNE), a do tego dochodzą jeszcze turnieje, oglądanie VOD-ów i pozostałe rzeczy niezwiązane z grą. Ale cieszę się, bo jest, co robić, i mam motywację do ciągłego doskonalenia się.

Ciężko mi powiedzieć, ile czasu temu poświęcam, ale aktualnie bardzo dużo, bo oprócz grania, co zabiera największą ilość czasu, dużo oglądam też innych najlepszych graczy z Europy, jak i całego świata, żeby uczyć się od nich nowych rzeczy, ulepszać to, co już umiem, obserwować, co się zmienia, itp., gdyż, poza własnym doświadczeniem, cenię opinię innych, żeby móc to łączyć w całość i się doskonalić.

Kezman o Bitwie Legend i przygotowaniach do mistrzostw świata TFT - ilustracja #1
Kezman z pucharami turnieju Wedel Up!. / Żródło: Twitter - @Kezmaaan.

Kezman zapytany o to, który polski gracz ma największe szanse na dostanie się na zbliżające się mistrzostwa świata bez wahania powiedział, że na ten moment jest to shreddin. To gracz, którego mogliście obserwować podczas obu edycji turniejów Wedel Up, gdzie dwa razy zajął trzecie miejsce. Shreddin zmierzy się również w dzisiejszych ćwierćfinałach Bitwy Legend. Natomiast Kezman swoje zmagania rozpocznie dopiero jutro, ale jak sam przyznał, w swojej grupie powinien bez większego problemu zająć miejsce w pierwszej trójce i przejść dalej, aczkolwiek jest świadom, że system BO3 wymusi na nim walkę o każdy punkt.

Nie mogliśmy również nie zapytać Kezmana o jego porażkę w półfinale drugiej edycji turnieju Wedel Up, w którym dla wielu był przecież jednym z faworytów. Byliśmy ciekawi, czy odpadnięcie wpłynęło jakoś na niego i czy miał przez to chwile wątpliwości.

Wątpliwości nie było, lecz czułem się bezsilny i wściekły, bo byłem bardzo dobrze przygotowany, możliwe, że nawet lepiej niż podczas finału pierwszego Wedla. Mimo to odpadłem i czułem się, jakbym nie miał wpływu na grę, przez co wolałem sobie od niej zrobić przerwę i poczekać na Set 3.5, po czym zacząć walkę o kwalifikacje na mistrzostwa świata. Po czasie wydaje mi się, że mogłem wyciągnąć więcej z tych gier i wywalczyć ze dwie pozycje, jednak i tak nie dałoby mi to finału.

Niewątpliwe wprowadzenie Setu 3.5 pozwoliło Kezmanowi ponownie odnieść sukcesy na profesjonalnej scenie (np. wygrywając turniej Illuminar Gaming), aczkolwiek według niego nie wszystkie wprowadzone przez Riot Games zmiany są dobre dla gry. Nie podoba mu się m.in. nowy Aurelion oraz Urgot i ma nadzieję, że deweloperzy trochę lepiej zbalansują obecną metę.

Dziękujemy Maciejowi „Kezmanowi” Gramackiemu za tę krótką rozmowę, a Was zapraszamy do kibicowania mu już jutro! Śledźcie nasze profile społecznościowe na Twitterze oraz Facebooku, aby być na bieżąco z wynikami rozgrywek.

Harmonogram

Nagrody w Bitwie Legend Friendly Fire

Dla zwycięzców Bitwy Legend Friendly Fire czekają nagrody pieniężne! Dodatkowo laureaci zostaną nagrodzeni zestawami sprzętowymi od SPC Gear, składającymi się m.in. z gamingowego fotela, myszy oraz klawiatury.

Nagrody za poszczególne miejsca w Bitwie Legend Friendly Fire prezentują się następująco: