Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2020, 16:33

autor: aadamus

Halo The Master Chief Collection - zobacz różnice w chińskiej wersji

Do sieci trafiło porównanie dwóch wersji Halo The Master Chief Collection – chińskiej oraz „głównej”, która trafiła na większość światowych rynków. Widzimy na nim, że zmiany objęły głównie modele przeciwników oraz cutscenkę ukazującą Graveminda.

Halo The Master Chief Collection - zobacz różnice w chińskiej wersji - ilustracja #1
Halo nie w każdym zakątku świata wygląda tak samo.

Zmiana niektórych elementów w grach, by dostosować je do rynku, na którym są dystrybuowane nie jest niczym nowym. Przy Halo: The Master Chief Collection mamy okazję po raz kolejny być świadkami tego typu zabiegu. W serwisie YouTube, na kanale Generalkidd, pojawił się film porównujący chińską oraz zachodnią wersję pakietu FPS-ów należących do flagowej serii Microsoftu.

Na 14-minutowym materiale widać, że wersja przeznaczona na rynek chiński została znacznie zmodyfikowana. Z tytułu wycięte zostały bardziej krwawe fragmenty. W cutscence, w której występuje Gravemind, zmieniono kąt kamery, tak by antagonista nie był widoczny w kadrze. Modele części przeciwników zostały natomiast podmienione na mniej szczegółowe, a zwłoki pokonanych oponentów niemal natychmiast znikają, zapadając się pod ziemię na naszych oczach. Usunięto także krew towarzyszącą trafieniu w cel.

Co ciekawe z produkcji zniknęły także sekwencje z ogniem. We fragmentach, gdzie większość świata widzi płonące korytarze, posiadacze chińskiej wersji nie dostrzegą żadnych zmian w otoczeniu. Mimo to eksplozje spowodowane przez gracza nadal wyglądają normalnie.

Warto wspomnieć, że Halo: The Master Chief Collection trafiło w 2014 roku do posiadaczy konsol Xbox One. Pięć lat później pakiet wydano również na komputerach osobistych. W przypadku PC-towej wersji nie wszystkie odsłony cyklu zostały zaimplementowane. Stopniowo jednak braki te są uzupełniane.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection