Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2021, 16:45

Kajko i Kokosz: Na plasterki - powstaje kolejna gra ze słynnymi bohaterami

Powstanie kolejna gra oparta na kultowych komiksach Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy. Kajko i Kokosz: Na plasterki (ang. Kajko and Kokosz - For Slices), gdyż tak została ona nazwana, ma być wieloosobową, kooperacyjną produkcją typu hack'n'slash i ukazać się na PC, konsolach PlayStation oraz Xbox, a także urządzeniach mobilnych.

W SKRÓCIE
  1. Powstaje kolejna gra na motywach komiksów z serii Kajko i Kokosz.
  2. Została ona zatytułowana Kajko i Kokosz: Na plasterki.
  3. Będzie to wieloosobowa, kooperacyjna produkcja typu hack'n'slash, oparta na papierowych systemach RPG.
  4. Tytuł zmierza na PC, konsole PlayStation i Xbox, a także urządzenia mobilne.

Opowieści o przygodach Kajko i Kokosza, czyli sławetnych wojach kasztelana Mirmiła walczących z bandą Zbójcerzy, zajmują szczególne miejsce w sercach wielu polskich czytelników komiksów. Ostatnio owych sympatycznych bohaterów stworzonych przez Janusza Christę miała okazję poznać nieco większa publiczność – wszystko dzięki serialowi animowanemu, który na początku tego roku zadebiutował na platformie Netflix. Przypomnienie odbiorcom o tej marce postanowiła wykorzystać Fundacja Kreska im. Janusza Christy, która przypuściła ofensywę na rynek gier. Na początku ubiegłego miesiąca pojawiła się informacja (via WirtualneMedia.pl), że zawarła ona umowę ze studiem RedDeerGames, na mocy której powstaną dwie produkcje osadzone w uniwersum Kajko i Kokosza, zmierzające na Nintendo Switch. To jednak jeszcze nie koniec. Od jakiegoś czasu wiemy bowiem, że w przygotowaniu znajduje się kolejna gra - Kajko i Kokosz: Na plasterki (ang. Kajko and Kokosz - For Slices).

Kajko i Kokosz: Na plasterki - powstaje kolejna gra ze słynnymi bohaterami - ilustracja #1
Kajko i Kokosz należą do panteonu polskich bohaterów komiksów.

Według oficjalnych doniesień, Kajko i Kokosz: Na plasterki, za stworzenie którego odpowiedzialne jest polskie studio Starving Pixels, będzie wieloosobowym, kooperacyjnym hack'n'slashem, z mechanikami opartymi o papierowe systemy RPG (konkretnie 4 edycji mechaniki Earthdawn od FASA Games). Co ciekawe, deweloperzy chcą, by fani uniwersum mieli czynny udział w powstaniu tej pozycji. Mają oni pomóc w przygotowywaniu scenariusza oraz mieć wpływ (poprzez ankiety) na wybór głównych bohaterów, NPC czy zadań pobocznych. Wszelkie szczegóły na ten temat mają pojawić się na tej stronie.

Kajko i Kokosz: Na plasterki ma się ukazać na PC, konsolach PlayStation i Xbox, a także urządzeniach mobilnych. Niestety, data premiery tytułu nie jest jak na razie znana, choć pierwsza wersja grywalnego dema ma pojawić się pod koniec tego roku. Jeśli jesteście ciekawi obecnego stanu produkcji, to możecie go zobaczyć na poniższym materiale filmowym.

Przypominamy, że Kajko i Kokosz gościli kilkukrotnie w grach już w przeszłości. Wystarczy chociażby wspomnieć przygodówkę Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów z 1998 roku czy zręcznościówkę Kajko i Kokosz: Szkoła Latania.

  1. Oficjalna strona gry Kajko i Kokosz: Na plasterki

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej