Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 09:33

Jutro ruszy beta Age of Empires 4; zapisy trwają

Już jutro rozpoczną się zamknięte beta-testy Age of Empires 4. Będzie to pierwsza okazja do ogrania kolejnej części kultowej serii.

W SKRÓCIE:
  • 5 sierpnia rozpoczną się zamknięte beta-testy Age of Empires 4.
  • Zapisy do nich już ruszyły – prowadzone są za pośrednictwem strony Age Insider.
  • Beta pozwoli na rozgrywanie potyczek przeciwko botom oraz żywym graczom.

Wygląda na to, że fani Age of Empires będą mogli niedługo zrobić sobie przerwę od ciągłego ogrywania oryginalnej trylogii, by przetestować najnowszą odsłonę serii. 5 sierpnia ruszy bowiem zamknięta beta nadchodzącej produkcji. Potrwa ona do 11 dni. Będzie to pierwsza okazja, by z bliska przyjrzeć się Age of Empires 4. Zapisy poprzez serwis Age Insider już ruszyły.

Warto przy tym wspomnieć, że beta ta zagwarantuje solidną dawkę zawartości do przetestowania. W jej ramach możliwe będzie rozegranie tutorialu oraz wzięcie udziału w potyczkach na wielu mapach o różnych rozmiarach. Starcia te rozegramy zarówno przeciwko AI, jak i żywym graczom. Do naszej dyspozycji oddanych zostanie również osiem cywilizacji – Anglia, Francja, Chiny, Święte Cesarstwo Rzymskie, Ruś, sułtanat Delhijski, Abbasydzi oraz Mongołowie. Możliwe będzie także obserwowanie rozgrywek innych graczy.

Udostępnienie fanom tak dużej ilości zawartości ma pozwolić twórcom na kompleksowe przetestowanie gry. Na drodze do skorzystania z bety mogą stanąć jednak wymagania sprzętowe, które różnić się będą od tych, które dotyczyć będą premierowej wersji Age of Empires 4. Szczegóły na ich temat oraz informacje o zapisach znajdziecie na oficjalnej stronie.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej

E3 2021