Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 marca 2018, 10:01

John Cena już oficjalnie w filmie Duke Nukem

Producenci filmowej adaptacji gier z serii Duke Nukem potwierdzili, że w głównego bohatera wcieli się aktor i wrestler John Cena. Zdradzono również, jaki inny obraz będzie dla twórców źródłem inspiracji.

Negocjacje między wrestlerem i aktorem Johnem Ceną a twórcami filmowej adaptacji Duke’a Nukema, o których donosiliśmy w styczniu, zakończyły się powodzeniem. Producenci Andrew Form oraz Brad Fuller udzielili wywiadu serwisowi CinemaBlend, w trakcie którego nie tylko potwierdzili angaż aktora, ale również zdradzili, w jakim kierunku chcieliby skierować całe przedsięwzięcie.

Książę ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej w branży gier, może w Hollywood pójdzie mu lepiej? - John Cena już oficjalnie w filmie Duke Nukem - wiadomość - 2018-03-28
Książę ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej w branży gier, może w Hollywood pójdzie mu lepiej?

Zapytani o Johna Cenę, filmowcy odpowiedzieli:

Tak, pracujemy z nim teraz. Jest na pokładzie. Nie mamy jeszcze gotowego scenariusza. Gdy już będziemy go mieli, a Cena stwierdzi, że mu się nie podoba, na pewno będzie mógł w jakiś sposób wycofać się z projektu, ale póki co to on jest naszym gościem.

Johnowi Cenie nie można odmówić wizualnego podobieństwa do bohatera, w którego ma się wcielić. - John Cena już oficjalnie w filmie Duke Nukem - wiadomość - 2018-03-28
Johnowi Cenie nie można odmówić wizualnego podobieństwa do bohatera, w którego ma się wcielić.

Form i Fuller zdradzili również, że przy filmie zamierzają inspirować się Deadpoolem:

Wszystko sprowadza się do odpowiedniego tonu. Jak wyczuć odpowiednie brzmienie tak, jak zrobił to Deadpool? Musimy się na tym skupić i jeśli nam się nie uda zrobić tego dobrze, to nie nakręcimy tego filmu.

Filmowy Duke Nukem nie tylko nie ma jeszcze scenariusza, ale również reżysera. Nie znamy też planowanej daty premiery widowiska. Jedyne, co wiemy, to że będzie to produkcja oparta na popularnej serii gier komputerowych opowiadających o niepoprawnym politycznie twardzielu ratującym ludzkość przed inwazją obcych.

  1. Recenzja gry Duke Nukem Forever
  2. Przegląd gier z serii Duke Nukem w serwisie Gameplay.pl

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej