filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lutego 2024, 08:43

autor: Pamela Jakiel

Jim Carrey powróci w filmie Sonic 3. Dla Doktora Robotnika rezygnuje z przerwy od aktorstwa

Sonic wydaje się mieć specjalne miejsce w sercu Jima Carreya. To dla roli Eggmana gwiazdor zdecydował się porzucić przerwę od zawodu.

Źródło fot. Sonic 2: Szybki jak błyskawica, Jeff Fowler, Blur Studio, 2022
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące filmu Sonic 2.

Sonic 3 to widowisko, którego z niecierpliwością wypatrują miłośnicy filmowych adaptacji gier. Wszystkie dotychczasowe części przygód niebieskiego jeża spotkały się bowiem z bardzo dobrym przyjęciem przez widzów. Teraz na grudniową premierę czekać będą również fani Jima Carreya. Pomimo wcześniejszych zapewnień, aktor zmienił zdanie i powróci do roli Doktora Robotnika.

Informację o tym, że aktor zdecydował się wystąpić w trzecim filmie o Sonicu, podał portal Variety. Jim Carrey ponownie wcieli się w Eggmana, naukowca z imponującym zarostem. Choć w drugiej części bohater spadł z dużej wysokości na Ziemię, a skutek tego mógł być śmiertelny, to film pozostawiał furtkę dla powrotu tej ekscentrycznej postaci. Ze sceny po napisach wynikało bowiem, że ciała doktora nie znaleziono.

I tak dla roli w adaptacji gry wideo Jim Carrey zdecydował się wrócić do aktorstwa. Przypomnijmy, że w 2022 roku w rozmowie z Access Hollywood aktor poinformował, że pragnie odpocząć od zawodu i robi sobie przerwę od grania. Gwiazdor planował zająć się innymi swoimi zainteresowaniami i cieszyć spokojniejszym życiem. Wygląda jednak na to, że od tej emerytury przewidziane są wyjątki w postaci szczególnych projektów. Do takich najwyraźniej należy Sonic the Hedgehog 3.

Szczegóły fabuły trzeciego filmu z cyklu nie są jeszcze znane. Z pewnością powróci jednak Doktor Robotnik. Mówiło się również, że w „trójce” niebieskiemu jeżowi przyjdzie się zmierzyć się z Shadowem. Za reżyserię odpowie znany już fanom serii Jeff Fowler, a scenariusz wyszedł spod pióra Josha Millera i Pata Caseya. Do obsady dołączyli niedawno Krysten Ritter (Jessica Jones) oraz Cristo Fernández (Ted Lasso).

Sonic 3 ma zadebiutować w kinach 20 grudnia 2024 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej