filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2023, 15:29

autor: Marcel Bojar

Zdjęcia do Sonic the Hedgehog 3 ruszą już wkrótce. Rzecz w tym, że bez aktorów

Sytuacja, w jakiej znalazły się studia filmowe w USA, zmusiła wytwórnie do podejmowania trudnych decyzji.

Źródło fot. Sonic 2. Szybki jak błyskawica, Jeff Fowler, Paramount Pictures, 2022
i

Trzeci film z serii Sonic. Szybki jak błyskawica kontynuuje produkcję pomimo wybuchu strajku aktorów, co wprowadza pewne wyzwania dla zespołu i twórców. Ostatnie doniesienia sugerują, że Sonic the Hedgehog 3 przystępuje do zdjęć bez udziału aktorów.

Wiadomość o strajku artystów gruchnęła nagle i niespodziewanie. Protestujący domagają się lepszych kontraktów i wyższego wynagrodzenia, a zaprzestanie przez nich pracy spowodowało opóźnienie produkcji wielu projektów filmowych, w tym właśnie kontynuacji przygód Sonika. Niemniej jednak ekipa postanowiła działać w obliczu trudności i znaleźć kreatywne sposoby na kontynuowanie zdjęć.

Jak donosi serwis Screen Daily, Paramount, czyli studio odpowiedzialne za przygody niebieskiego jeża, postanowiło rozpocząć zdjęcia do kolejnej części już we wrześniu w Wielkiej Brytanii, ale realizowane będą tylko sceny bez aktorów.

W filmach z Sonikiem występują zarówno postacie wygenerowane komputerowo jak i prawdziwi aktorzy. Ben Schwartz, który podkłada głos tytułowego bohatera, Idris Elba jako Knuckles czy Jim Carrey wcielający się w głównego antagonistę serii, Dr Robotnika – żaden z tych panów nie może pracować przy filmie, niezależnie od tego, czy miałby tylko udzielać głosu, czy też występować przed kamerą.

Strajk aktorów trwa od lipca 2023 roku, a został wywołany sporem dotyczącym płac, warunków pracy oraz nieupoważnionego wykorzystania przez studia sztucznej inteligencji do replikacji wizerunków aktorów bez wynagrodzenia. Obecnie negocjacje utknęły w martwym punkcie.

Strajk i sytuacja zakulisowa wywołała niepokój wśród fanów serii o niebieskim jeżu. Widzowie obawiają się, że ze względu na brak aktorów na planie może ucierpieć jakość filmu. Jednak ekipa twórcza oraz studio odpowiedzialne za projekt dają jasno do zrozumienia, że zrobią wszystko, aby zachować charakterystyczny styl i dynamikę serii.

Premiera filmu wciąż ustalona jest na 20 grudnia 2024 roku.

Marcel Bojar

Marcel Bojar

Zakochany w kinie już od najmłodszych lat. Ukończył kurs w Wajda School, a później działał na kilku planach filmowych. Obecnie pracuje w kinie, gdzie oprócz zwykłych seansów prowadzi Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, dzieląc się swoją pasją i wiedzą z dziećmi w różnym wieku. Pracę w GRYOnline.pl rozpoczął w maju 2023 roku. Jako że jego zawód pozwala mu być na bieżąco z najnowszymi filmami, na łamach serwisu skupia się głównie na newsach filmowych. Kilka lat temu porzucił siedzenie przy biurku i granie na komputerze na rzecz kanapowego grania na konsoli. Chciałby w końcu nakręcić swój film, chociaż zaczął twierdzić, że jest już na to za stary.

więcej