filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 kwietnia 2024, 09:27

autor: Pamela Jakiel

Keanu Reeves w obsadzie filmu Sonic 3. To on, a nie Hayden Christensen, zagra Shadowa

Sonic 3 zebrał świetną obsadę. Keanu Reeves dołącza do Jima Carreya w adaptacji popularnej gry. Gwiazdor Johna Wicka wcieli się w filmie w Shadowa.

Źródło fot. Matrix Zmartwychwstania, Lana Wachowski, Warner Bros., 2021
i

Obsada Sonica 3 coraz bardziej zachęca, by obejrzeć nową odsłonę przygód niebieskiego jeża. Na początku lutego informowaliśmy Was, że dla filmu Jim Carrey postanowił zrezygnować z przerwy od aktorstwa, a teraz okazało się, że w projekt zaangażowany jest Keanu Reeves. Gwiazdor Johna Wicka w widowisku Paramount Pictures użyczy swojego głosu Shadowowi.

O tym, że Keanu Reeves zagra Shadowa, dowiedzieliśmy się z zapowiedzi „trójki” pokazanej podczas CinemaCon. Jak donosi portal The Hollywood Reporter, ukazany materiał filmowy sugerował, że Doktor Robotnik Jima Carreya nie miał się najlepiej po wydarzeniach znanych z „dwójki”, ale Shadow pomógł mu stanąć na nogi.

Shadow to antybohater, którego gracze poznali w Sonic Adventure 2. Pojawienie się tej postaci w widowisku z 2024 roku zostało zapowiedziane już w filmie Sonic 2. Chociaż krążyły plotki, że w Shadowa wcieli się Hayden Christensen, to jednak ostatecznie to Keanu Reevesowi przypadła ta rola.

Za reżyserię filmu Sonic 3 odpowiedzialny jest znany fanom serii Jeff Fowler, a scenariusz napisali Josh Miller i Pat Casey. Do obsady należą m.in. Ben Schwartz, Colleen O'Shaughnessey, Idris Elba, James Marsden, Krysten Ritter, Alyla Browne, James Wolk oraz Sofia Pernas.

Premiera filmu Sonic 3 jest przewidziana na 20 grudnia 2024 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej