Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2021, 09:27

autor: Qskan

Po 16 latach z Bethesdy odchodzi czołowy producent. Pracował m.in. nad Skyrimem i Falloutami

Jeff Gardiner ogłosił dziś, że odchodzi z firmy Bethesda Game Studios. Deweloper pracował tam przez prawie 16 lat, biorąc udział w produkcji takich gier jak Fallout 76, Fallout 4 czy TES V: Skyrim.

Jedna z czołowych postaci w Bethesda Game Studios opuszcza firmę. Jak ogłosił wczoraj Jeff Gardiner, po blisko 16 latach spędzonych w studiu przyszedł czas na rozstanie. Gardiner pracował przy wielu projektach – pomógł w produkcji takich tytułów, jak Oblivion i Skyrim z serii The Elder Scrolls; pracował również nad Fallout 3 i kierował pracami nad Fallout 4 oraz Fallout 76.

W pożegnalnym poście na Twitterze Gardiner napisał:

Mój czas w BGS dobiegł końca. To była niesamowita podróż [...].

Będzie mi brakowało moich współpracowników i chcę podziękować niesamowitym fanom. Czekajcie na dalsze informacje.

Ostatnim projektem nadzorowanym przez Jeffa Gardinera był Fallout 76. Pierwszy sieciowy Fallout zaliczył fatalny start, spowodowany głównie katastrofalnym stanem technicznym, ale z biegiem czasu grę udało się doprowadzić do przyzwoitego stanu (w dużej mierze dzięki wiernym fanom).

Póki co nie wiemy, gdzie Gardiner znajdzie swój „nowy dom”. Pożegnanie zakończone słowami stay tuned może zwiastować, że już niedługo poznamy studio, którego szeregi zasili doświadczony producent gier wideo.