Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2019, 09:15

James Gunn jednak nakręci Strażników Galaktyki vol. 3

Za sprawą kontrowersji dotyczących wpisów sprzed paru lat James Gunn został w ubiegłym roku zwolniony przez Disneya. Teraz wytwórnia cofnęła swoją decyzję i ogłosiła, że reżyser nakręci wyczekiwanych Strażników Galaktyki vol. 3.

Niedługo potrwał rozbrat Jamesa Gunna z filmowym uniwersum Marvela. Jak informuje serwis Deadline.com, zwolniony w lipcu ubiegłego roku filmowiec po serii spotkań z Alanem Hornem, przewodniczącym Walt Disney Studios, został przywrócony na stanowisko reżysera Strażników Galaktyki vol. 3. Na premierę tej produkcji będziemy zmuszeni jednak trochę poczekać, bo Gunn w trakcie kilkumiesięcznej separacji z Marvelem zgodził się na napisanie scenariusza i nakręcenie drugiej części Legionu samobójców u konkurencyjnego DC. Prace nad kolejnymi Strażnikami Galaktyki rozpoczną się więc zapewne dopiero po ukończeniu tego projektu.

James Gunn został zwolniony za sprawą kontrowersyjnych wpisów na Twitterze, w których żartował z pedofilii, transseksualistów czy gwałtów. Zostały one opublikowane w latach 2009-2011, a reżyser przeprosił za nie jeszcze w 2012 roku, Disney był jednak nieugięty i natychmiast po wypłynięciu niewybrednych dowcipów zakończył współpracę z filmowcem. Teraz przedstawiciele wytwórni uznali najwidoczniej, że Gunn zasługuje na drugą szansę – jednym z argumentów był podobno fakt, że reżyser od razu przeprosił za swoje wypowiedzi i ani razu nie krytykował Disneya za podjętą decyzję.

Kluczowy wydaje się jednak inny aspekt. Zwolnienie to postawiło bowiem pod znakiem zapytania przyszłość Strażników Galaktyki – serii niszowych komiksów, przeistoczonych przez Jamesa Gunna w dwa przynoszące ogromne zyski filmy. Decyzja Disneya spotkała się z ostrą krytyką miłośników Marvela, twierdzących, że przewiny reżysera są niewspółmierne do kary; w sieci pojawiła się nawet petycja w obronie filmowca, podpisana przez ponad 400 tysięcy osób. Za Gunnem wstawiła się także praktycznie cała obsada Strażników Galaktyki, która w liście otwartym wyraziła pełne wsparcie i chęć do dalszej współpracy z twórcą.

Obsadzie Strażników Galaktyki trudno było wyobrazić sobie ten cykl bez Jamesa Gunna – tym bardziej, że reżyser zdążył przed zwolnieniem napisać własny scenariusz trzeciej części. - James Gunn jednak nakręci Strażników Galaktyki vol. 3 - wiadomość - 2019-03-16
Obsadzie Strażników Galaktyki trudno było wyobrazić sobie ten cykl bez Jamesa Gunna – tym bardziej, że reżyser zdążył przed zwolnieniem napisać własny scenariusz trzeciej części.

Kwestią sporną pozostaje więc w tym momencie data premiery Strażników Galaktyki vol. 3. Zwolnienie Gunna miało opóźnić debiut filmu do najwcześniej 2022 roku (wśród rozważanych reżyserów „zastępczych” był m.in. znany z Thora Ragnaroku Taika Waititi oraz Adam McKay, twórca Vice i Big Short), teraz jednak w terminarzu Marvela mogą nastąpić kolejne zmiany – choć w dużej mierze zależy to od postępów nad kontynuacją Legionu samobójców.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvela
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.