Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 lipca 2019, 14:10

autor: AlexB

James Bond 25 - Lashana Lynch jako 007? O co naprawdę chodzi

W sieci pojawiła się plotka, że w Bondzie 25, czyli kolejnej odsłonie kultowej serii filmów akcji, Lashana Lynch zagra agentkę posiadającą kryptonim 007. Niestety wiele osób wyciągnęło z niej zbyt pochopne wnioski.

Uwaga na ewentualne spoilery

Końcówka minionego tygodnia przyniosła małe trzęsienie ziemi dla fanów przygód Jamesa Bonda. W sieci pojawiła się bowiem plotka, że w najnowszej odsłonie popularnej serii filmów akcji znana z Kapitan Marvel brytyjska aktorka Lashana Lynch zagra agentkę posiadającą kryptonim 007. Wielu widzów zinterpretowało tę informację jako potwierdzenie, że od tej pory najsłynniejszy szpieg Jej Królewskiej Mości będzie czarnoskórą kobietą, co - jak nietrudno się domyślić - skończyło się ogromną burzą, podczas której internauci przerzucają się mniej lub bardziej wyszukanymi epitetami. Wszystkie zdenerwowane osoby uspokajamy – bohaterka, której oficjalne imię brzmi Nomi, to nie nowy James Bond.

Rola Lashany Lynch wzbudziła ostatnio sporo zamieszania. / Źródło: Looper - James Bond 25 - Lashana Lynch jako 007? O co naprawdę chodzi - wiadomość - 2019-07-15
Rola Lashany Lynch wzbudziła ostatnio sporo zamieszania. / Źródło: Looper

Co zatem mówi nam przeciek? Po wydarzeniach ze Spectre James Bond odszedł z wywiadu (to najwyraźniej ulubione zajęcie tego bohatera po reboocie z 2006 roku, bo uczynił to już trzeci raz). Na początku najnowszej części ma on cieszyć się emeryturą u boku Madeleine Swann na Jamajce. Lecz życie w sekcji 00 toczy się dalej, zatem kryptonim słynnego agenta został po prostu oddany innej osobie, czyli rzeczonej Nomi. W filmie ma znajdować się interesująca scena (via Daily Mail Online), w której podczas odwiedzin Bonda w siedzibie MI6 M zaprasza do gabinetu nowego 007, czym wprowadza protagonistę (i przy okazji widzów) w konsternację.

Uwielbiany brytyjski szpieg nie byłby też sobą, gdyby nie pozwolił sobie na drobny flirt ze swoją następczynią. Kobieta ma jednak odrzucać jego zaloty (przynajmniej na początku), co zapewne będzie źródłem kilku zabawnych dialogów.

Oczywiście na razie trzeba brać wszystkie te rewelacje ze sporym dystansem. Nic nie zostało bowiem oficjalnie potwierdzone, zatem równie dobrze powyższa plotka może być najzwyczajniej w świecie wyssana z palca w celu sprowokowania widzów.

Co na razie wiemy na pewno o jubileuszowym Bondzie 25? Jego reżyserem jest Cary Fukunaga, znany jako twórca odcinków do seriali Detektyw (pierwszy sezon) oraz Maniac. Scenariusz napisali Neal Purvis, Robert Wade, Scott Z. Burns oraz Phoebe Waller-Bridge. Film opowie o zmaganiach słynnego agenta i jego przyjaciela z CIA, Feliksa Leitera, z tajemniczym przeciwnikiem wyposażonym w nową technologię. W roli głównej po raz piąty (i najprawdopodobniej ostatni) wystąpi Daniel Craig. Ponadto na ekranie ujrzymy takie gwiazdy, jak Rami Malek, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Jeffrey Wright, Rory Kinnear, Ana de Armas, czy wspomniana Lashana Lynch. Niedawno na planie widziano również Christophera Waltza, który w Spectre wcielał się w Blofelda, czyli arcywroga Bonda. Jego obecność nie została jednak oficjalnie potwierdzona.

  1. Oficjalna strona internetowa serii James Bond