Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 18 marca 2023, 16:50

Jak zmienić broń w Diablo 4?

Beta Diablo 4 posiada dość nieoczywisty sposób na zmienianie broni. Tutaj dowiecie się, jak to zrobić.

Źródło fot. Blizzard
i

Beta Diablo 4 trwa w najlepsze. Osoby, które mają do niej dostęp mogą testować najnowszą odsłonę popularnego cyklu od Blizzarda. Oczywiście bawiąc się w tytule można mieć problem z niektórymi dość nieoczywistymi mechanikami. Przykładem jednej z nich jest zmiana broni. Stąd dowiecie się jak to zrobić.

Diablo 4 – jak wyposażyć broń?

Z biegiem rozgrywki będziecie zdobywać coraz lepsze wyposażenie dla Waszych postaci. Gdy je podniesiecie to automatycznie trafi ono do Waszego ekwipunku. Jeśli chcecie, by postać zaczęła używać wybranego przedmiotu, to musicie go założyć.

Cały proces obywa się w dość prosty. Uruchamiacie panel ekwipunku, klikacie na wybrany przedmiot i przesuwacie go na odpowiedni slot przy postaci.

Jak zmienić broń w Diablo 4? - ilustracja #1

Diablo 4 – jak zmienić broń?

Broni w grze nie możecie zmieniać samodzielnie za pomocą przycisków. Całość dzieje się bowiem automatycznie i jest ściśle powiązana z umiejętnościami, z których korzystacie.

Żeby zmienić oręż musicie więc użyć zdolności, która jest mu przypisana. Świetnym przykładem jest tutaj łotrzyk, który dysponuje broniami na blisko oraz dystansowymi. Jeśli chcecie wyciągnąć łuk, to należy użyć umiejętności zadającej obrażenia na większą odległość.

W przypadku, gdy w danym momencie macie wyposażoną broń, która nie jest przypisana do żadnej z wybranych przez zdolności, to nie będziecie w stanie z niej skorzystać. Z drugiej strony, gdy korzystacie z umiejętności, którą może wykonać każda z dzierżonych przez Was broni, to gra automatycznie wybierze tą, która lepiej sprawdzi się w tym zadaniu.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej