Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 11 kwietnia 2023, 15:01

autor: Damian Gacek

Jak odblokować sceny w Sherlock Holmes The Awakened? Wyobraźnia wyjaśniona

W Sherlock Holmes The Awakened można wejść w tryb Wyobraźni. W tym poradniku powiemy Wam jak odblokować w nim wszystkie sceny i znaleźć synapsy.

Sherlock Holmes The Awakened to remake gry wydanej pod tym samym tytułem. Przed Wami jedna z najtrudniejszych i najdziwniejszych spraw znanego detektywa. Aby ją rozwiązać niejednokrotnie będzie musiał użyć swojej Wyobraźni, czyli trybu pozwalającego na rekonstrukcję wydarzeń. W tym poradniku powiemy Wam jak znaleźć wszystkie sceny i synapsy.

Wyobraźnia w Sherlock Holmes The Awakened

W niektórych lokacjach w trybie Skupienia możecie znaleźć dziwne niebieskie wzory. Są to symbole Synaps. Pozwalają one na ustalenie tego, co działo się na miejscu popełnienia przestępstwa.

Każda Synapsa ma kilka scen, które można zmieniać. Aby posunąć śledztwo do przodu musicie wybrać odpowiednią wersję zdarzeń. Na szczęście nie ma konsekwencji w przypadku pomyłki. Błędne Synapsy podświetlą się na czerwono i będzie można przy nich ustawić inną scenkę.

Jak odblokować wszystkie sceny w trybie Wyobraźni

Jak już było wspomniane, każda Synapsa ma kilka wariantów. Ilość scen poznacie po wejściu w tryb Koncentracji i zerknięciu na górę ekranu – pojawią się tam ciemne i zakolorowane symbole. Te czarne ikony oznaczają, że nie odblokowaliście jeszcze wszystkiego.

Aby to zrobić musicie zbadać dostępne w okolicy wskazówki. Ważne jest to, że czasami jakaś scena będzie wymagała dodatkowych akcji / informacji – przykładowo czegoś, co znajduje się w innym pokoju, niż sama Synapsa lub porozmawiania z kimś, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji. Dobrze jest regularnie przeglądać jakie ikony mają w Teczce Wasze dowody. Nie oczekujcie, że wszystko odblokuje się od razu. Po prostu eksplorujcie i badajcie okolicę.

Przeczytajcie również nasz opis przejścia:

  1. Sherlock Holmes The Awakened - solucja do gry
  2. Sherlock Holmes The Awakened - poradnik

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej