Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2018, 16:58

autor: Vergil

Jak duża będzie mapa battle royale w Call of Duty: Black Ops 4?

Call of Duty: Black Ops IIII otrzyma tryb battle royale, noszący miano Blackout. Autorzy przekonują, że mapa przygotowana na jego potrzeby będzie 1500 razy większa niż kultowe Nuketown, co w praktyce może oznaczać, że jej rozmiary będą porównywalne z areną w Fortnite: Battle Royale.

Przed kilkoma dniami Activision-Blizzard po raz pierwszy zaprezentowało światu Call of Duty: Black Ops IIII. Produkcja nie doczeka się kampanii fabularnej z prawdziwego zdarzenia, a jej miejsce na liście trybów zajmie moduł battle royale, ochrzczony mianem Blackout. Autorzy nie zdradzili jeszcze zbyt wielu informacji na jego temat, choć ujawnili, że mapa przygotowana na jego potrzeby będzie 1500 razy większa od kultowego Nuketown. Jeden z fanów gry, czyli youtuber przedstawiający się jako Drift0r, postanowił sprawdzić, co to oznacza w praktyce.

Z przeprowadzonych przez niego obliczeń wynika, że arena przygotowana przez studio Treyarch będzie zajmować powierzchnię maksymalnie 7,4 kilometrów kwadratowych; gdyby jednak brać pod uwagę wyłącznie faktyczne pole gry w Nuketown, a nie tereny okalające tę lokację, „blackoutowa” mapa mogłaby się pochwalić powierzchnią rzędu 4,5 kilometrów kwadratowych. Czy to dużo? Cóż, w porównaniu z pierwszą lokacją z Playerunknown's Battlegrounds, o powierzchni 64 kilometrów kwadratowych, to raczej niewiele (mniej więcej tyle, ile zajmuje wyspa militarna); gdyby jednak zestawić ją z lokacją z Fortnite: Battle Royale, która według oficjalnych informacji zajmuje powierzchnię 5,5 kilometrów kwadratowych, mapa z Black Ops IIII nie wydaje się już tak mała. Oczywiście są to tylko spekulacje – ostateczną odpowiedź na pytanie postawione w tytule poznamy dopiero w chwili, w której twórcy postanowią się nią podzielić z graczami.

W trybie Blackout w Call of Duty: Black Ops IIII wcielimy się nie tylko w specjalistów z trybu multiplayer, lecz także w zombie oraz postacie znane z poprzednich części serii. - Jak duża będzie mapa battle royale w Call of Duty: Black Ops 4? - wiadomość - 2018-05-22
W trybie Blackout w Call of Duty: Black Ops IIII wcielimy się nie tylko w specjalistów z trybu multiplayer, lecz także w zombie oraz postacie znane z poprzednich części serii.

Jak Drift0r doszedł do powyższych wyników? Otóż autor powyższego filmu wziął pod lupę Nuketown z Call of Duty: Black Ops III (gdyż trzecia część tej podserii jest znacznie bliższa „czwórce”, niż jakakolwiek inna odsłona cyklu), a wyliczenia przeprowadził w oparciu o zasięg karabinu Razorback, który zadaje trzydzieści punktów obrażeń z odległości maksymalnie dziewiętnastu metrów. Po ustawieniu przeciwnika w konkretnym miejscu zmierzył odległość od niego na mapie lokacji i sprawdził, ile takich odcinków arena mierzy wzdłuż oraz wszerz.

Call of Duty: Black Ops IIII zadebiutuje 12 października 2018 roku. Produkcja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Oprócz trybu Blackout, autorzy oddadzą w nasze ręce również klasyczny multiplayer (który jednak doczekał się szeregu usprawnień), a także zaprojektowany od nowa moduł zombie.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty