Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 października 2016, 10:10

Jack Reacher, Prosta historia o morderstwie - weekendowe premiery filmowe

Jutro do naszych kin wejdzie 8 premierowych filmów. Na czele stawki znajdują się: sensacyjny sequel Jacka Reachera i kryminalna Prosta historia o morderstwie. Dla miłośników komedii są Asy bez kasy, znajdzie się też miejsce na laureata festiwalu w Cannes.

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Najtwardszy z twardych, najwyższy z najniższych, najbardziej scjentologiczny z gwiazdorów, Tom Cruise, znowu w roli książkowego wymiatacza. Poprzedni filmowy Jack Reacher okazał się zaskakująco solidną propozycją dla fanów sensacyjnego kina typu „on jest najlepszy i zawsze wygrywa”. Reacher wygrał, ale przeszłość i źli ludzie nie dają mu odpocząć. W Nigdy nie wracaj postać grana przez Cruise'a musi rozwiązać zagadkę morderstw, których ktoś dokonuje na członach jego byłego wojskowego oddziału. Oczywiście zostaje niesłusznie oskarżony i jednocześnie ucieka i poluje. Zwiastun nie pozostawia wątpliwości – będzie szybko, efektownie i bardzo macho. Powinno się znowu udać, bo dlaczego by nie? Reżyseruje kolega aktora, twórca Ostatniego samuraja.

 1. Reżyseria: Edward Zwick
 2. Tytuł oryginalny: Jack Reacher: Never Go Back
 3. Grają: Tom Cruise, Cobie Smulders, Robert Knepper

Prosta historia o morderstwie

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Arkadiusz Jakubik zrobił jakiś czas temu Prostą historię o miłości. Po latach idzie za ciosem, choć tematyka jego kolejnego filmu jest zdecydowanie inna. Jako dobry kolega Wojtka Smarzowskiego, Jakubik podobno mniej lub bardziej świadomie próbował go naśladować i stworzył film ponury, prawdziwy i bardzo wciągający. Śledzić będziemy losy policyjnej rodziny. Andrzej Chyra jest gliniarzem z doświadczeniem i stażem, który najwyraźniej zamieszany jest w jakiś ciemne sprawki. Filip Pławiak gra jego syna, który wkrótce zostanie zamieszany w zbrodnię i będzie musiał udowodnić swoją niewinność. Jest też Kinga Preis w roli żony tłamszonej przez despotycznego męża, próbującej utrzymać rodzinę w całości. To kino gatunkowe całkiem wysokiej próby, mówią recenzje. Chyba warto?

 1. Reżyseria: Arkadiusz Jakubik
 2. Grają: Andrzej Chyra, Kinga Preis, Filip Pławiak

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Asy bez kasy (amerykańska komedia o niespecjalnie mądrych rabusiach – grają komediowi specjaliści: Kristen Wiig i Zach Galifianakis),
 2. Ja, Daniel Blake (nagrodzony Złotą Palmą w Cannes komediodramat Kena Loacha o walce z bezduszną państwową maszyną),
 3. Historia Marii (biograficzny dramat o głuchoniemej nastolatce wychowywanej przez siostry zakonne),
 4. Szkoła uwodzenia Czesława M. (polska komedia o znanym muzyku, który zapragnął zmienić karierę),
 5. Śmierć w Sarajewie (hotel Europa w Sarajewie, stuletnia rocznica wybuchu I wojny światowej – szykuje się strajk, ktoś ma zginąć; dramat),
 6. Paryż 5:59 (erotyczny dramat o skomplikowanym związku dwóch mężczyzn),
 7. Burn Burn Burn (brytyjski komediodramat: dwie przyjaciółki przewożą prochy zmarłego kumpla i poznają go, oraz siebie, na nowo),
 8. Słońce, to słońce mnie oślepiło (polsko-szwajcarski dramat o wyobcowaniu – reżyserują Anna i Wilhelm Sasnalowie).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.